NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Poradňa k produktu

Ľalia 'Lavon'

Ľalia 'Lavon'

Vypredané!

Popis

Lilium ´Lavon´. Tmavožltá s oranžovým pásom. Je podarenou farebnou kombináciou. Veľkosť hľúz 16 cm.

Zobraziť viac

Skryť

Skupinová zľava
Medonosná rastlina
  • Cena 6.95 €

  • Cena od 3 balení6.25 €

  • Obsah balenia2 ks

Vypredané!

Obrie kvety na silných, až dvojmetrových výhonoch!

Botanický názov Lilium 'Lavon'
Objednávacie číslo 034560
Výška dospelej rastliny do 200 cm
Veľkosť cibule 16/+ cm
Kvet k rezu Áno
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovisko Slnko
Medonosná Áno

Výsadba, Doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvitnutie

Poradňa

  • Položky označené * sú povinné.

Nenašli ste potrebné informácie k tejto rastline? Chcete sa na niečo konkrétne spýtať? Zašlite nám jednoducho svoju otázku a my sa Vám budeme snažiť v čo najkratšej dobe odpovedať.

Odoslať dotaz

Návod na pestovanie

Vytlačiť návod Rozbaliť všetky Skryť všetko
Doba výsadby
Jar: georgíny, mečíky, begónia, kala, kana, ľalie Jeseň: tulipány, narcisy, hyacinty, Lilium candidum, snežienky, ľalie Cibuľoviny nájdete v našej sezónnej ponuke len ak je vhodná doba ich výsadby.
Hnojenie
Akonáhle sa na jar objavia výhony, hnojíme organickým hnojivom.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžaduju špecifickú ochranu. Obzvlášť hraboši žerú cibuľky. Dostať špeciálne nádoby na sadenie cibuľovín, ktoré zabránia hrabošom prístup k nim.
Rez
Väčšina cibuľovín a hľúz odolných voči zime môže zostať v zemi niekoľko rokov. Podmienkou však je, že trpezlivo počkáme na zažltnutie olistenia, čím dáme cibuliam možnosť svoje olistenie stiahnuť. Tieto žlté a hnedé listy odstránime a uvoľníme tým miesto pre ďalšie rastliny. Aby na tento proces mali čas, sadíme ich k päte stromu alebo ako predsadbu u skupinám krov, lebo napr. v trávniku by nezatiahnuté listy prekážali pri kosení. Pre cibule je škodlivá tvorba semien, preto čo najskôr odstránime aj odkvitnuté stonky.Ak chceme cibule (tulipány, narcisy, hyacinty) vybrať zo zeme, počkáme až listy zvädnú a potom všetko odkvitnuté odrežeme. Dobre očistené cibule prechovávame cez leto v suchom a pokiaľ možno v chladnom priestore.
Spon rastlín
Cibuľoviny vždy sadíme v skupinách. Odstup jednotlivých cibúľ pritom zodpovedá približne hĺbke ich zasadenia.
Všeobecný text
Rastú v každej pôde, najlepšie však sa im darí v kyprej, obohatenej rašelinou a listovkou.Cibuľoviny kvitnú i v balkónových hrantíkoch a iných nádobách. Kto sa chce tešiť od neskorej zimy až do jari z nepretržite kvitnúcich rastlín, ten využije našu bohatú ponuku cibuľových a hľuznatých rastlín.Začína to snežienkou, bleduľou, skorým krokusom, narcisom atď., a pokračuje až neskorým tulipánom v mesiaci máji. Takmer všetky na jar kvitnúce cibuľoviny sa sadia v októbri a v prvej polovici novembra, nie však jednotlivo, ale vždy v menších alebo väčších skupinách podľa druhu alebo odrody.Na balkónoch sadíme kvetinové cibule na jar do priestorných nádob, hrantíkov, korýtok a dbáme hlavne na to, aby mali dostatok vlhkosti. Neodporúčajú sa plytké nádoby, pretože neposkytujú rastlinám dostatočnú ochranu.
Výsadba
Do skupiny sadíme niekoľko kusov jedného druhu podľa veľkosti kvetu. U veľkokvetých by to malo byť i pri nedostatku miesta medzi 5 - 15 ks, u drobnokvetých primerane viac.Cibule sa sadia tak hlboko, aká je ich výška, t. j. veľké cibule (tulipány, hyacinty, narcisy) do hĺbky 12 - 15 cm, menšie cibule (krokusy, scily, snežienky) len 5 - 8 cm. Vzdialenosť jednotlivých cibúľ má zodpovedať hĺbke ich zasadenia. Sadíme ručne alebo sádzačom cibuľovín. Po zasadení výdatne zalejeme. Pozor: špička cibúľ musí byť vždy hore!V lete a na jeseň kvitnúce cibuľoviny a hľuznaté rastliny - mečíky, montbrécie, frézie, georgíny, begónie a iné - sadíme len na jar. Pretože sú chúlostivé na mráz, sadíme ich - okrem begónií - až po „zmrznutých, t.j. asi v polovici mája. V teplejších oblastiach ich môžeme sadiť už v apríli.
Zavlažovanie
Okrem zálievky pri výsadbe nie je potrebné žiadne ďalšie zavlažovanie.
Zimná ochrana
V lete a na jeseň kvitnúce cibuľoviny a hľuzoviny nie sú odolné voči zime a preto ich neskoro na jeseň vyberáme (v katalógu sú označené symbolom lopatky na konci textu). Zožltnuté alebo zčerneté listy odstrihneme, hľuzy a cibule ponecháme čo najdlhšie v zemi, aby dobre vyzreli.Koncom októbra za suchého a slnečného dňa ich vykopeme a necháme usušiť na suchom, voči mrazu chránenom mieste s dobrým vetraním. Potom prezimujeme v pivnici pri teplote 5 - 8°C.

Súvisiaci tovar