NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Poradňa k produktu

Sakura ozdobná - polokmeň

Sakura ozdobná - polokmeň

Vypredané!

Popis

Prunus ser. ´Kanzan´. Na jar je posiata tisíckou ružových kvietkov. Je úplne mrazuvzdorná a dobre znáša mestskú klímu. Uprednostňuje humóznu íľovitú pôdu bohatú na vápnik. Dodávame polokmeň - 100 cm.Voľnokorenný

Zobraziť viac

Skryť

Medonosná rastlina
  • Cena 14.95 €

  • Obsah balenia1 ks

Vypredané!

Vodopád ružových kvetov

Botanický názov Prunus serrulata 'Kanzan' Stamm
Objednávacie číslo 130120
Výška dospelej rastliny 300 - 500 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Kvalita voľnokorenné
Veľkosť 100 cm
Stanovisko Slnko
Medonosná Áno

Výsadba, Doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvitnutie

Poradňa

  • Položky označené * sú povinné.

Nenašli ste potrebné informácie k tejto rastline? Chcete sa na niečo konkrétne spýtať? Zašlite nám jednoducho svoju otázku a my sa Vám budeme snažiť v čo najkratšej dobe odpovedať.

Odoslať dotaz

Návod na pestovanie

Vytlačiť návod Rozbaliť všetky Skryť všetko
Doba výsadby
Marec až máj a polovica septembra po mrazy. Vysadené v nádobe po celý rok.
Hnojenie
V prvom roku po výsadbe prihnojíme na jar plným hnojivom. V ďalších rokoch len podľa potreby.
Ochrana rastlín
Nie jenutná žiadna ochrana.
Pestovanie na balkón
Stromy s malými korunami môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť nádoby: obsah od 50 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Pokiaľ by ste chceli zvoliť vhodný spôsob upevnenia kmienku, existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú o niečo vyššie ako rastlina v črepníku, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Hnojenie: V prvom roku po výsadbe prihnojíme na jar plným hnojivom. V ďalších rokoch len podľa potreby. Rez: zrezáva sa každý strom, ktorý sa príliš rozrástol, rovnako sa môžu presvetliť husté koruny. Bližšie informácie nájdete pod témou Stromy - rez. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú dostatok vody. Obyčajne sa zalievajú 1 krát do dňa. Zimná ochrana: stromy v črepníkoch postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: nájdete pod témou Stromy - ochrana rastlín.
Rez
V princípe môže byť zrezaný každý strom, ktorý sa príliš rpzrástol. Rovnako sa môžu presvetliť husté koruny. Okrasné čerešne(Prunus), okrasné jablone(Malus), katalpa (Catalpa) a stromy s okrasnými plody by sa mali maximálne len presvetlovať. Väčšie rezné rany se musia pri okrasných stromov ošetriť štepárskym voskom.
Rovnomerné zrezanie všetkých častí koruny pri stromoch s tvarom rastu ako javor, gaštan alebo lipa. Stromy alebo vysoké kríky s previsnutým alebo pyramídovým rastovým tvarom sa ošetrujú odpovedajúcim rovnakým rezom. Podľa priania môže mať rez väčší alebo menší rozsah.
Spon rastlín
Okrasné stromy s malou korunou 3 - 5 m Okrasné stromy s veľkou korunou 5 - 10 m
Všeobecný text
Stromy sú málo náročné na starostlivosť, a preto sú často žiadané ako "darcovia tieňa" Strom alebo krík umiestený v dostatočne veľkej nádobe priamo pri dome na vydláždenej ploche, môže plniť rovnaký účel. Pravdaže za predpokladu, že je pravidelne prihnojovaný a zalievaný.
Výsadba
Každý strom potrebuje pre svoje korene popri minimálnej hĺbke asi 1 m aj možnosť rastu do šírky presahujúcu obvod koruny. Neplatí to pravdaže pre všetky bez výnimky. Stromy sa najčastejšie dovážajú so zemným balom. Jama sadenia by mala byť o min 20 cm širšie než je samotný bal a tak hlboká, aby sa bal mohol následne pokryť zeminou. Bal postavíme do jamy a zasypeme z 1/3 kyprou pôdou zmiešanou s dobrou záhradnou zeminou. Potom riadne zalejeme. Doplníme zvyšnú zeminu a dobre ju ušliapeme. Zo zeminy vytvoríme zálievkovú misu, aby pri zalievaní voda nemohla odtekať. Stromy sa musia po výsadbe zaistiť proti vetru.
Zavlažovanie
Dodatočnú závlahu potrebujú stromy nejčastejšie len v prvom roku po výsadbe.
Zimná ochrana
V našich podmienkach nepotrebujú žiadnu zimnú ochranu.

Súvisiaci tovar