NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Poradňa k produktu

'The Fairy'

'The Fairy'

Vypredané!

Popis

Rosa ´The Fairy´. Husté, plné kvety visia na veľkých okolíkoch cez lístie. Neúnavné kvety od júna do jesene. Krík rastie silno a je zdravý. Vysaďte túto ružu a levandulľu do záhonu. Jemný kontrast modrých a ružových kvetov je hit. Veľmi odolné voči zime.

Zobraziť viac

Skryť

Množstevná zľava
  • Cena 3.95 €

  • Cena od 3 kusov3.45 €

  • Obsah balenia1 ks

Vypredané!

Najdlhšie kvitnúci koberec!

Botanický názov Rosa 'The Fairy'
Objednávacie číslo 116020
Kontajner 9 cm
Výška dospelej rastliny do 60 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovisko Slnko

Výsadba, Doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvitnutie

Poradňa

  • Položky označené * sú povinné.

Nenašli ste potrebné informácie k tejto rastline? Chcete sa na niečo konkrétne spýtať? Zašlite nám jednoducho svoju otázku a my sa Vám budeme snažiť v čo najkratšej dobe odpovedať.

Odoslať dotaz

Návod na pestovanie

Vytlačiť návod Rozbaliť všetky Skryť všetko
Doba výsadby

Marec až máj a október až pomrazy. V črepníku celoročne

Hnojenie
Rozličné podľa druhu pôdy a klimatických podmienok. V zime sa osvedčilo prikrytie pôdy maštaľným hnojom, ktorý sa na jar plytko zapracuje. Letné pokrytie pôdy kompostom, drtenou kôrou alebo rašelinou zabezpečí rovnomernú pôdnu vlhkosť. K vlastnému hnojeniu sa používajú organické a minerálne hnojivá. Pri dostatočnom pohnojení maštaľným hnojom nie je nutné hnojenie fosforom. V súčasnosti existuje niekoľko dobrých druhov hnojív založených tiež na minerálnej báze, ktoré obsahujú všetky výživné látky potrebné pre ruže. Vyvarujte sa jednostranného a neskorého (po 1. auguste) dávkovania dusíka, ktorý nepriamo ovplyvňuje výskyt múčnatky.
Na balkóne atď.
Pokryvné ruže sa môžu pestovať aj v nádobách na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 10 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: použite hnojivo pre balkónové rastliny. Budú krajšie kvitnúť a odolnejšie. Rez: strihajú sa len ľahko - do tvaru. Zavlažovanie: Vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie nájdete pod témou ruže pokryvné - ochrana rastlín.
Nežiadúce výhonky
Pokryvné ruže nemajú žiadne nežiadúce výhonky.
Ochrana rastlín
Ruže rastú najlepšie na slečných stanoviskch. Pôda má byť hlboká, humózna a kyprá. Náchylnosť ruží ku chorobám nie je závislá od zloženia pôdy, pretože sa prejavuje regionálne a v rôznych rokoch úplne odlišne. Vošky ružové Vysávajú listy, špičky výhonkov a mladé púčiky. Ich výskyt stúpa v období sucha. Pri silnejšom napadnutí postriekať vhodným prostriedkom. Pilatka dreňová Spôsobuje pokrútenie výhonkov smerom nadol, čo je dôsledok požierania drene výhonku larvou. Ochrana: Napadnuté výhonky odrežeme až po dutú časť stonky. Pri rozsiahlejšom výskyte použijeme vhodný postrek. Vyrezaním výhonu nájdeme vyžranú chodbičku pilatky. Napadnutý výhon po odrezaní spálime. Múčnatka ružová pravá Táto huba vytvára belavé povlaky na listoch, výhonkoch a púčikoch. Jej výskyt podporuje nesprávne hnojenie (vysoký obsah dusíka), studené a vlhké pôdy, tienené stanovištia vo vnútorných dvoroch, ohraničené priestory s nedostatočným prúdením vzduchu. Ochrana: Napadnuté výhonky odstrihnúť a spáliť! Preventívna ochrana - týždenné postreky, ktoré sa musia striedať. V počiatočnom štádiu sa huba nachádza na povrchu listov, neskôr zmenou teploty a vlhkosti prenikne dovnútra. Preventívne postreky vytvoria obal, ktorý zabráni prieniku do listov. Čierna škvrnitosť Tvorí na povrchu listu okrúhle hnedé až čierne škvrny, ktoré vedú pri väčšom napadnutí v neskorom lete a na jeseň k úplnému opadávaniu listov. Takto oslabené rastliny trpia ešte v dvoch nasledujúcich rokoch. Postreky proti hubovitému ochoreniu a savým škodcom by mali byť prevádzané preventívne, v apríli až septembri, v 10 - 14 dňových intervaloch počínajúc vyrašením na jar.
Neklamným znakom čiernej škvrnitosti sú načernalé škvrny na zažltnutých, neskôr opadaných listoch.
Rez
Pokryvné ruže môžu byť v zime jednotne zostrihnuté na 20 cm.
Spon rastlín
cca 45 x 45 cm
Všeobecný text
Tieto ruže sú vypestované špeciálne pre ich praktické použitie. Majú kríkovitý vzrast s rozložitou korunou. Ich olistenie je obzvlášť zdravé a odolné. Pôda by sa mala vopred prekopať a skypriť. Pred prekopaním je vhodné pôdu pokryť 5 cm vrstvou rašeliny, aby sa do nej potom zapracovala. Rastliny sa po vyňatí z prepravného kontajnera sadia do sponu 45 x 45 cm a nakoniec bohato zalejú. Po zasadení je veľmi výhodné nastlať pod rastliny cca 5 cm drtenej kôry.
Výsadba
Tieto ruže sú vypestované špeciálne pre ich praktické použitie. Majú kríkovitý vzrast s rozložitou korunou. Ich olistenie je obzvlášť zdravé a odolné. Pôda by sa mala vopred prekopať a skypriť. Pred prekopaním je vhodné pôdu pokryť 5 cm vrstvou rašeliny, aby sa do nej potom zapracovala. Rastliny sa po vyňatí z prepravného kontajnera sadia do sponu 45 x 45 cm a nakoniec bohato zalejú. Po zasadení je veľmi výhodné nastlať pod rastliny cca 5 cm drtenej kôry. Potom riadne zaliať. Vhodné by bolo po vysadení rastliny zem prikryť 5 cm vrstvou mulčovacej kôry. Nikdy nesaďte ruže po ružiach, lebo tam je pôda unavená. Do starého ružového záhonu môžete nové ruže nasadiť až po 6 - 8 rokoch. Ak je to nutné skôr, treba vymeniť zem až do hĺbky 50 cm. Nezáleží na tom, či tam ruže boli jeden, alebo viac rokov.
Pri jesennej, alebo jarnej výsadbe musia byť ruže zahrnuté. Odhrnú sa až na jar po vyrašení - najskôr 4 týždne po výsadbe.
Zavlažovanie
Hlboké korene ruží zabezpečujú i v lete dostatočné zásobovanie vodou. Pri potrebe ďalšieho zavlažovania je dôkladná zálievka (30 l/m2) lepšia, ako denné slabé polievanie. Nikdy nezalievať ruže pri vysokých teplotách, len ráno a večer.
Najvhodnejšie polievanie je pomocou hadice ku koreňom, čím sa chránia puky a kvety a zabráni sa tak napadnutiu rastliny múčnatkou.
Zimná ochrana
Pokryvné ruže nepotrebujú žiadnu zimnú ochranu. Na miestach s veľkým i mrazmi ich možno prikryť čečinou.

Súvisiaci tovar