NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Poradňa k produktu

Klinček 'Haytor White' - biely

Klinček 'Haytor White' - biely

Popis

Dianthus plumarius.Biely. Hustý vankúšovitý klinček kvitne a vonia po celé leto. Má rád suché a slnečné miesta. Vhodný i pre balkóny - do črepníkov, nádob a žľabov.

Zobraziť viac

Skryť

Množstevná zľava
  • Cena 2.75 €

  • Cena od 3 kusov2.45 €

+

-

Kvitnú a voňajú počas celého leta!

Botanický názov Dianthus plumarius 'Haytor White'
Objednávacie číslo 050221
Kontajner 9 cm
Výška dospelej rastliny do 30 cm
Kvet k rezu Áno
Zazimovanie Zimná ochrana
Stanovisko Slnko

Výsadba, Doba kvitnutia

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba
Kvitnutie

Poradňa

  • Položky označené * sú povinné.

Nenašli ste potrebné informácie k tejto rastline? Chcete sa na niečo konkrétne spýtať? Zašlite nám jednoducho svoju otázku a my sa Vám budeme snažiť v čo najkratšej dobe odpovedať.

Odoslať dotaz

Návod na pestovanie

Vytlačiť návod Rozbaliť všetky Skryť všetko
Doba výsadby
Marec až máj a september až december. Kontajnerované rastliny počas celého roka.
Hnojenie
Skoro na jar zapracujeme do trvalkového záhonu plné hnojivo. Doporučené dávky nájdete na balení hnojiva.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžadujú špecifickú ochranu. Vošky, ktoré sa vyskytujú skoro pri všetkých rastlinách, odstránime postrekom na to určeným.
Pestovanie na balkón
Vankúšovité trvalky môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 10 litrov.Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: môžete použiť naše hnojivo na balkónové rastliny - Tisíckvet. Rastlina tak získa sýte farby a bude odolnejšia. Zavlažovanie: v črepníku potrebujú veľa vody. Obyčajne sa zalievajú raz denne. Zimná ochrana: črepníky postavte na chránené miesto tesne vedľa seba. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie získate pod témou vankúšovité trvalky - ochrana rastlín.
Rez
Odkvitnuté kvetenstvo v priebehu leta priebežne odstrihávame. V neskorej jeseni trvalky odstrihneme 3 - 5 cm nad zemou, okrem tých, ktoré majú zimné zelené olistenie, alebo ktorých plody sú i v zime okrasné.
Spon rastlín
20 - 25 cm (18 - 20 ks/m²)
Všeobecný text
Trvalky sú nenáročné na pestovanie, rastú takmer v každej pôde a všetkých potešia svojou rôznorodosťou.
Výsadba
Celú plochu zrýľujeme (do hĺbky 1 rýľa) a starostlivo odstránime všetky korene burín. Plochu posypeme vrstvou (cca 5 cm) rašelinového vlhkého múľu a jemne zapracujeme hrabľami. Trvalky nikdy nenechávame pred sadením na slnku alebo vetre! Korene skrátime nožom na polovicu. Rastliny v kontajneroch alebo s rašelinovými balmi postavíme najprv do vody, kým celý bal nenasiakne. Rastliny správne rozdelíme a sadíme ručne (pomocou lopatky) a nikdy nie príliš hlboko! I spodné olistenie vyžaduje svetlo a nepatrí do zeme. Státie na vopred pripravenej ploche nám uľahčí drevená podložka. Po zasadení rastliny dobre zalejeme kropiacou krhľou a pôdu prikryjeme cca 2 cm vrstvou rašeliny.
Zavlažovanie
V obdobiach sucha napomáha zavlažovanie lepšiemu rastu a bohatšiemu kvitnutiu.
Zimná ochrana
Trvalkový záhon je výhodné cez zimu zľahka prikryť čečinou. Inak nie je potrebná žiadna zimná ochrana.

Súvisiaci tovar