Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Mini-uhorka: Hit malých záhrad!

Mini-uhorky prekvapia rýchlym rastom a bohatou úrodou aj v malom priestore. Určite by preto nemali chýbať ani vo vašej zeleninovej záhrade. 

Mäta - pestovanie v nádobe či v záhrade

Voňavá mäta pieporná patrí medzi najužitočnejšie kulinárske bylinky. Pestovať ju môžete priamo v záhrade, no poľahky sa udomácni aj v kvetináči na balkóne alebo parapete.

Ligurček - rady k pestovaniu a použitie

Ligurček lekársky milujú záhradkári i kuchári. Ak si túto bylinku zasadíte tiež, získate naraz skvelú koreninu i liečivú rastlinu.

Hortenzia - ako ju pestovať?

Ak hľadáte skutočne výnimočný záhradný kvet, hortenzia bude ideálnym kandidátom. Veľké guľovité súkvetia pokrývajú tento ker počas celého leta.

Bylinky ku grilovaniu

Aromatické bylinky a skvelé jedlo jednoducho patria k sebe. Zabúdať na ne nesmieme ani v období letných grilovačiek, kedy čerstvé lístky bylín vyniknú v marinádach aj priamo na grile.

Bielenie kmeňov - ochrana stromov pred mrazmi

Na kmeňoch ovocných stromov sa v zime zvyknú vytvárať mrazové trhliny, ktoré znižujú ich úrodnosť aj životnosť. Tomuto problému môžeme predísť bielením kmeňov vápnom.

Ako vybrať vhodný substrát pre vaše rastliny

Či už pestujete rastliny v záhone alebo v črepníkoch, mali by ste im dopriať kvalitný a výživný substrát. V čom sa líšia substráty pre jednotlivé druhy rastlín a ako vybrať ten najlepší?

Vyrobte si jesenný veniec

Záhrada nám na jeseň ponúka množstvo farebného lístia, plodov, vetvičiek a sezónnych kvetov, z ktorých si môžeme vyrobiť jesenný veniec.

Skalné ruže: Nenáročná ozdoba vašej záhrady

Skalné ruže patria medzi nenáročné sukulenty, ktoré skrášlia každú skalku. Vyžadujú len minimum starostlivosti, prežijú hlboké mrazy a dokonca majú aj liečivé účinky.

Recept: Nashi koláč s mascarpone a mandľami

Hoci zvonku nashi vyzerá ako zelené jablko, vo vnútri sa ukrýva šťavnatá hruška. Krájané, šúpané, chladené aj varené – hrušky nashi vyniknú v každom recepte. 

Nashi hruška: Pestovanie a účinky na zdravie

Nashi hrušky sú pomerne zaujímavým exotickým ovocím, ktoré spája tie najlepšie vlastnosti jabĺk a hrušiek. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Liečivé účinky lieskovcov + RECEPT na skvelé sušienky

Lieskové orechy sú obľúbené pochutiny, vo veľkom sa využívajú pri výrobe zákuskov a rôzneho pečiva. Ak ich zaradíte do vyváženej stravy, poskytujú aj niekoľko zdravotných výhod.