Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

3 recepty na osviežujúce letné limonády

Načerpajte inšpiráciu z vašej záhrady a pripravte si sladké, kyslé či korenisté limonády, ktoré vás počas horúcich dní zaručene osviežia.

Čučoriedky: Odrody, pestovanie a starostlivosť

Čučoriedky patria medzi najobľúbenejšie drobné ovocie. Ak dodržíte niekoľko základných pravidiel starostlivosti, bohatú úrodu sladkých čučoriedok si poľahky dopestujete aj vy.

Letný orgován alebo inak "motýlí ker"

Budleja Dávidova, známa tiež ako letný orgován, kvitne krásnymi a voňavými kvetmi celé leto. Patrí medzi najobľúbenejšie druhy okrasných drevín. 

Imelovník – poznáte tento nenáročný ker?

Imelovník je obľúbený okrasný ker, ktorý nevyžaduje priveľa starostlivosti. Aj v náročných podmienkach ozdobí vašu jesennú záhradu dekoratívnymi bobuľami.

Nátržník drevitý – živý plot plný kvetov

Žiarivo žlté kvety pokrývajú nátržník drevitý od začiatku júna až do neskorej jesene. Krík síce dorastá len do výšky 1 metra, ale to, čo mu chýba na veľkosti, vám vynahradí svojou krásou.

Ruže - ich najčastejšie choroby a škodcovia

Ruže sú mimoriadne obľúbené a zvyčajne dlhoveké dreviny, ktorým sa v našich podmienkach darí bez väčších problémov. Často sú však na jedálničku rôznych škodcov.

Tavoľník japonský: Obľúbený okrasný ker

Tavoľník japonský je nízky dekoratívny ker polguľovitého tvaru. U pestovateľov si získal obľubu najmä vďaka rýchlemu rastu, pestrým farbám a nenáročnej starostlivosti.

Vres a jeho pestovanie - na čo si dať pozor?

Vres je vďačná dekoratívna rastlina, ktorá svojimi farebnými kvetmi môže zdobiť záhradu aj interiér. Treba mu však dopriať mu tú správnu starostlivosť.

Rododendrony a azalky: Rozdiely, pestovanie, škodcovia

Azalky a rododendrony patria medzi najkrajšie kvitnúce záhradné kríky. Spolu s vresmi a vresovcami patria medzi vresovcovité rastliny. Aký je medzi nimi vlastne rozdiel?

Oleander: Pestovanie, rozmnožovanie a najčastejšie problémy

Krásny, bohato kvitnúci ker, ktorý dokonale navodí atmosféru slnečných krajín Stredozemného mora. Aj tým je známy oleander. Čo treba vedieť o jeho pestovaní?

Kiwi a pestovanie v slovenských záhradách

Kiwi v súčasnosti patrí k najobľúbenejším druhom ovocia. Chutné a živinami nabité plody si môžete vypestovať aj vo vlastnej záhrade.

Ako pestovať bazalku v byte aj vonku

Bazalka je skvelá bylinka na dochutenie rôznych jedál, ktorá má navyše aj liečivé účinky. Keďže nie je náročná na starostlivosť, môžete si ju zasadiť do kvetináča aj do záhrady.