NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Poradňa k produktu

Prútnaté proso 'Northwind'

Prútnaté proso 'Northwind'

Vypredané!

Popis

Panicum virgatum 'Northwind' Vďaka jeho elegantnému rastu sa táto okrasná tráva s obľubou používa do nízkych živých plotov. Vynikne aj vysadená v nádobe na terase. Veľmi trvácna a odolná voči mrazom, vyháňa každým rokom z koreňa. Je dekoratívna aj počas mrazov, strihajte ju až na jar na cca 10 cm spätným rezom. Obľubuje slnečné, nie príliš vlhké stanovisko.

Zobraziť viac

Skryť

Množstevná zľava
  • Cena 5.45 €

  • Cena od 3 kusov5.25 €

  • Obsah balenia1 ks

Vypredané!

Vhodné aj ako živý plot!

Botanický názov Panicum virgatum 'Northwind'
Objednávacie číslo 053585
Kontajner 9 cm
Výška dospelej rastliny do 120 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovisko Slnko

Výsadba

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Výsadba

Poradňa

  • Položky označené * sú povinné.

Nenašli ste potrebné informácie k tejto rastline? Chcete sa na niečo konkrétne spýtať? Zašlite nám jednoducho svoju otázku a my sa Vám budeme snažiť v čo najkratšej dobe odpovedať.

Odoslať dotaz

Návod na pestovanie

Vytlačiť návod Rozbaliť všetky Skryť všetko
Doba výsadby
Marec až máj a september až december. Kontajnerované rastliny počas celého roka.
Hnojenie
Skoro na jar zapracujeme do záhonu plné hnojivo. Doporučené dávky nájdete na balení hnojiva.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžaduju špecifickú ochranu, ochrana rastlín sa riadi podľa všeobecných zásad. Vošky, ktoré sa môžu vyskytovať aj u ostatných rastlín, odstránime postrekom na ne určeným.
Pestovanie na balkón
Okrasné trávy pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 10 litrov.Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: použite hnojivo určené na okrasné kríky a trvalky. Získate tak zdravý rast, krásne farby a robustnú rastlinu. Zavlažovanie: v črepníku potrebujú veľa vody. Obyčajne sa zalievajú raz denne. Zimná ochrana: črepníky postavte na chránené miesto tesne vedľa seba. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie získate pod témou okrasné trávy - ochrana rastlín.
Rez
Okrasné trávy nikdy nezostrihujeme. Vyššie druhy na jeseň zviažeme a zostrihneme až na jar.
Spon rastlín
20 - 25 cm (18 - 20 ks/m²)
Všeobecný text
Sú nenáročné na pestovanie, rastú takmer v každej pôde a všetkých potešia svojou rôznorodosťou.
Výsadba
Celú plochu zrýľujeme (do hĺbky 1 rýľa) a starostlivo odstránime všetky korene burín. Plochu posypeme vrstvou (cca 5 cm) rašelinového vlhkého múľu a jemne zapracujeme hrabľami. Rastliny nikdy nenechávame pred sadením na slnku alebo vetre! Korene skrátime nožom na polovicu. Rastliny v kontajneroch alebo s rašelinovými balmi postavíme najprv do vody, kým celý bal nenasiakne. Rastliny správne rozdelíme a sadíme ručne (pomocou lopatky) a nikdy nie príliš hlboko! I spodné olistenie vyžaduje svetlo a nepatrí do zeme. Státie na vopred pripravenej ploche nám uľahčí drevená podložka. Po zasadení rastliny dobre zalejeme kropiacou krhľou a pôdu prikryjeme cca 2 cm vrstvou rašeliny.
Zavlažovanie
V obdobiach sucha napomáha zavlažovanie lepšiemu rastu.
Zimná ochrana
Je len výhodou ak trávy na zimu prikryjete čečinou. Okrem toho nie je nutná žiadna iná zimná ochrana. Vyššie druhy okrasných tráv môžeme na jeseň zviazať a na jar zostrihnúť.