Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Dračinka „Pink Passion”: Exotická ružová vášeň

Ak túžite po exotickom nádychu vo vašom byte či záhrade, prinášame vám článok o Pink Passion. Táto rastlina je tou pravou, ktorú by ste si mali zadovážiť. Ponúkame niekoľko tipov, ako sa o ňu starať, aby sa jej darilo dlhé roky.

 

Pôvod Dračinky

Cordyline patrí k neveľkému rodu zloženého asi z 15 druhov stále zelených kríkov alebo trvaliek so zdrevnatenou stonkou. Rastú na nechránených svahoch, húštinách i otvorených lesoch Prednej Indie, Malajska i Polynézie. Chladnomilné druhy sú tiež na severovýchode Austrálie a Nového Zélandu. Vyznačujú sa sladko voňajúcimi miskovitými kvetmi so šiestimi korunnými lupienkami o priemere 6 až 10 milimetrov. V našich podmienkach sa ich dočká iba skúsený pestovateľ. Cordyline je príbuzná s dracenou a je s ňou veľmi často zamieňaná. Podľa vzhľadu sa dajú ťažko rozlíšiť. Dračinka má však biele, buľkovité korene. Dracena má korene hladké, oranžové alebo tmavo žlté.

 

Vyšľachtenie

Cordyline australis 'Pink Passion' je nová odroda so svetlo ružovými listami a iste sa stane ozdobou terasy alebo balkónu. Táto atraktívna rastlina sa vyznačuje najmä výrazne sfarbenými listami, ktoré svojim usporiadaním a dlhým, mečovitým tvarom pripomínajú vytryskujúcu fontánu. Svoje sfarbenie si v plnej kráse udržiavajú iba na svetlom stanovišti. Pri nedostatku svetla sú listy menej nápadne zafarbené. Ide o odrodu, ktorá svojimi listami spestrí a ozvláštni exotickým nádychom naše domovy či záhradu po celý rok. Túto dračinku pestujeme ako izbovú alebo prenosnú rastlinu. Dračinka pink passion je celkom nenáročná a pri dodržiavaní niekoľkých základných pestovateľských požiadaviek je to dlhoveká rastlina.

 

Pestovanie Pink Passion

Dračinka je teplomilná okrasná rastlina, ktorá by ani v zime nemala mať nižšiu teplotu ako 18 °C. Umiestňujeme ju na svetlé miesto chránené pred priamymi slnečnými lúčmi. Cez leto ju výdatne zalievame. V miske pod črepníkom ale nemôže stáť trvalo voda, aby nedošlo k hnitiu koreňov. Od februára do novembra hnojíme jedenkrát za mesiac viaczložkovým hnojivom, ostatné mesiace hnojenie vysadíme a obmedzíme taktiež zálievku. Na jar približne dvojročnú rastlinu presadíme do máličko väčšieho kvetináča, substrát namiešame z rovnakých dielov rašeliny, kompostu a listovky. Nízku vlhkosť vzduchu nahrádzame rosením alebo utieraním listov vlhkou handričkou.