Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Najkrajší balkón? Jedine s týmito krásnymi kvetmi!

Pre mnohých z vás je balkón miestom oddychu, kde môžete vypiť rannú kávu, zvítať sa s novým dňom a načerpať energiu. Je to priestor, kde trávite príjemné chvíle s rodinou, priateľmi, alebo si užívate pokojné momenty v samote. Aby ste si to všetko mohli dokonale vychutnať, nemali by ste zabudnúť na vhodne zvolené posedenie, harmonicky zladené s architektúrou domu.  Atmosféru tejto oázy pokoja vedia dokonale dotvoriť balkónové kvety. Dokážu potešiť oči, nos a vytvoriť pomocou mini záhrad  najkrajšie balkóny, na ktorých budete chcieť tráviť čo najviac času.

 

Vytvoriť pekné balkóny nie je žiadny problém. Stačí zvoliť správne farby, pestrosť a sviežosť, ktoré prinesú radosť do každého dňa. Vhodné je použiť nápadité nádoby a črepníky, v ktorých aj obyčajné kvety vyzerajú neobvykle a pôvabne. Kvety na balkóne môžete uložiť na zem, alebo drevené poličky. Skôr ako sa však pustíte do zveľaďovania balkóna a výsadby rastlín,  premyslite si vlastné možnosti. Najdôležitejším predpokladom pre prácu s kvetmi je láska k prírode a chuť vytvárať niečo pekné vlastnými rukami.

 

Aké kvety na balkón?

Muškáty sú tradičné balkónové kvety, ktoré potrebujú veľa vody a teplé stanovisko. Sú to trvácne rastliny, ktoré môžu byť ťahavé, alebo kríčkové. Substrát, v ktorom sa pestujú je vhodné udržiavať suchší. Využíva sa na okrasné aj liečivé účely. Tinktúra z muškátu čistí cievy, posilňuje srdce a lieči priedušky, či kašeľ.

 

Begónia teší oko množstvom neprehliadnuteľných farebných kvetov. Pre svoj rast potrebujú svetlo, nie však priame slnečné lúče. Je potrebné zalievať ich s mierou a každé dva týždne prihnojovať. Netreba zabúdať na odstraňovanie suchých kvetov.

 

Cyklámen je obľúbená rastlina s bielymi, ružovými, fialovými, červenými, či karmínovými kvetmi. Má zaujímavú vôňu a v letných mesiacoch sa mu darí vonku. Rastliny zalievame vlažnou vodou a keď je koreň dostatočne nasiaknutý, prebytočnú vodu vylievame. Odumreté kvety odstraňujeme vykrúcaním.

 

Sirôtky patria k najznámejším dvojročným rastlinám. Ich kvety sú jedno, dvoj, alebo až trojfarebné so skučeravenými okrajmi. Kvitnúť začínajú koncom zimy, no tešiť sa z nich môžete aj začiatkom leta. Potrebujú pôdu bohatú na živiny, potrpia si na vlahu, majú rady svetlo, no opäť nie priame slnko.

 

Petúnie sú veľmi obľúbené balkónovky aj vďaka tomu, že sa ľahko kombinujú s inými rastlinami a rýchlo vytvárajú stále kvitnúce trsy. Majú širokú farebnú škálu a nie sú náročné na pestovanie. Potrebujú dostatok slnka, pretože svetlo podporuje kvitnutie. Raz za týždeň by sa mali prihnojovať špeciálnym hnojivom na petúnky, ktoré obsahuje veľa železa a bóru.

 

Chryzantémy patria k trvalkám. Existujú rôzne odrody, farby, veľkosti a tvary. Často sa pestujú v záhradách, no dokonale sa hodia do nádob na balkón. Tieto rastliny potrebujú priepustnú pôdu bohatú na živiny. Počas sezóny je potrebné ich každý druhý týždeň poliať hnojivou zálievkou. Odkvitnuté kvety bránia rastu nových, preto je potrebné ich odstraňovať.

 

Ak si chcete uľahčiť prácu, určite siahnite po samozavlažovacích kvetináčoch, ktoré šetria čas a poskytujú kvetom toľko vlahy, koľko potrebujú. Kontrolujte tiež výskyt škodcov a včas proti nim zasiahnite. Tak sa môžete čo najdlhšie tešiť z krásy kvetov, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru vášho balkóna.