Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Stĺpovitá čerešňa 'Sylvia®'

«
Stĺpovitá čerešňa 'Sylvia®'
Medonosná
rastlina
Zľava
Žiarivo červené, chrumkavé srdcovky!

Popis

Prunus cerasus ´Sylvia´. Zbierajte teraz chutné čerešne na malom priestranstve. Plody sú žiarivo-červené a chrumkavé.
Obsah balenia 1ks
ks
24,95 €
  • Pri zakúpení 3 ks / bal. z kategórie Stĺpovité odrody získate zľavu 10% na každý produkt z tejto kategórie.
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od marca
Objednávacie číslo 162390
- + ks

Doba výsevu, Doba zrelosti

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba zrelosti
viac informácií
Botanický názov Prunus avium 'Sylvia®'
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Medonosná rastlina ÁNO
Stanovište Slnko
Kvalita voľnokorenné

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Stĺpovité ovocie Vytlačiť návod

Doba výsadby
Rastliny s voľným koreňom od marca po máj a od októbra až po mrazy. Kontajnerované rastliny celoročne.
Hnojenie
Ak sa chce dosiahnuť dobrá úroda ovocia, musí sa dodať príslušná dávka hnojiva. Na druhej strane, nadmerné hnojenie znižuje odolnosť voči chorobám, ovplyvňuje nepriaznivo chuť a obmedzuje skladovateľnosť. Osvedčilo sa každoročné, pravidelné základné hnojenie v neskorej jeseni alebo skoro na jar organickými plnými hnojivami, ktoré sa pri plnom výnose rozšíri o dávky fosforečnato-vápenatých minerálnych hnojív do konca júna. V rokoch dobrej úrody hnojíme dlhopôsobiacimi prostriedkami. V neskorej jeseni zapracovávame do zeme hnojivá obsahujúce humus.
Nežiadúce výhonky

Je možné, že vzniknú aj plané výhony (vlky), ktoré vyrastajú z koreňa alebo na kmeni. Tieto je nutné odstrániť, pri výrastkoch z koreňa je nutné zem trochu odhrnúť a potom planý výhonok vlk odrezať.

Ochrana rastlín
Bližšie informácie nájdete pri zodpovedajúcej odrode. Jablká pri ochrane rastlín jabĺk, hrušky pri ochrane rastlín hrušiek atď.
Opeľovanie

Cudzoopelivé dreviny vyžadujú v čase kvitnutia vhodného opeľovače. Mal by kvitnúť v rovnakom čase a nachádzať sa v blízkosti (do cca. 0,5 km) opeľované odrody.
Podľa zhodného obdobia kvitnutia vyberáme vhodné opeľovače predovšetkým pre jablone, hrušky, slivky, mirabelky, višne či čerešne.

pestovanie na balkón
Stĺpovité ovocie môžeme ľahko pestovať aj v nádobách na terase či balkóne. Základné pravidlo: Čím väčší je črepník, tým je lepší rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu.
Rez
Rez je len minimálny. V lete sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar.
Spon rastlín
2 až 3 metre
Všeobecný text
Ovocné stromy rastúce vzpriamene do malých záhrad, na balkóny alebo terasy! Špeciálne vypestované, rastú stĺpovito s minimálnou potrebou rezu.
Výsadba
Pre ovocné stromy sa vyhĺbia jamy cca 60 cm a hlboké najmenej 40 cm. Jama má byť dobre vysušená a kyprá (kamenisté dno nie je vhodné). Plastový kontajner odstránime. Koreňový bal so zeminou dôkladne zalejeme. Strom sadíme tak hlboko, aby bolo miesto očkovania tesne nad zemou. Výsadba stromov s voľným koreňom: Všetky korene ovocných stromov pred výsadbou čerstvo zastrihneme. Rezná plocha musí byť biela, poškodené korene odstránime. Korene prihrnieme zeminou, ušliapeme a rastlinu výdatne zalejeme. Zakrytím miesta výsadby mulčovacou kôrou zabránime vysušovaniu a priaznivo tak ovplyvníme rast.
Zavlažovanie
Rastliny na balkónoch a terasách denne zalievame, sucho je veľkým nepriateľom tejto skupiny rastlín. Vysadené v črepníku zalievame pravideľne.
Zimná ochrana
Stromy vysadené v záhrade nepotrebujú z pravidla žiadnu zimnú ochranu. V prípade silných mrazov môžeme strom pestovať na južnej, chránenej strane. Súčasne môžeme použiť čečinou alebo drevenú vlnu na prikrytie. Vysadené v črepníkoch musia byť na zimu chránené. Najlepšie je umiestniť ich na svetlé, suché miesto. Pokiaľ nie je k dispozícii takáto miestnosť, črepník obaľte rúnom, slamou alebo iným vhodným materiálom, aby sa zabránilo premrznutiu.