Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Zemolez voňavý 'Graham Thomas'

«

Popis

Lonicera periclymenum ´Graham Thomas´. Bohato kvitnúci, voňavý, rýchlorastúci - kvitnúca krása počas celého leta! Ideálny ak máte pergolu alebo inú konštrukciu, ktorú chcete zazeleniť a skrášliť množstvom kvetov. Nekladie žiadne špeciálne nároky na pôdu a je jednoduchý na pestovanie.
Objednávacie číslo 070810
Obsah balenia 1ks
Veľkosť 20/25
Cena / ks
5,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od polovice septembra
+ ks
-

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Kvitnúca krása počas celého leta!
Botanický názov Lonicera periclymenum 'Graham Thomas'
Kontajner 9 cm
Veľkosť 20/25
Medonosná rastlina ÁNO
Stanovište Slnko
Výška Do 400 cm
PRIDAŤ K POROVNANIE Otázky k tovaru

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Popínavé rastliny Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec - máj a október až do mrazov. Kontajnerové rastliny po celý rok.
Hnojenie
Popínavé rastliny sa môžu hnojiť od 2. roku na stanovisku, od marca do začiatku augusta všetkými vhodnými plnými hnojivami.
Ochrana rastlín
Ni eje nutná žiadna ochrana.
Pestovanie na balkón
Popínavé rastliny aj klematisy môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov.Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Pokiaľ by ste chceli zvoliť vhodný spôsob upevnenia kmienku, existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú vysoké cca 150 cm, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Tak vznikne podpera, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj dokonale plní svoj účel. Hnojenie: použiť môžete naše balk=onové hnojivo Tisíckvet. Rastlina tak bude odolnejšia, farby sýtejšie. Rez: obyčajne sa nezrezávajú. Bližšie informácie získate pod témou popínavé ratliny - rez. Zavlažovanie: Iv črepníku potrebujú veľa vody. Obyčajne sa zalievajú raz denne. Zimná ochrana: črepníky postavte na chránené miesto tesne vedľa seba. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: bližšie informácie získate pod témou popínavé rastliny - ochrana rastlín.
Rez
Popínavé rastliny nepotrebujú rez, ale môžeme ich zostrihnúť, ak sa príliš rozrastajú (na rýny, do okien). Ozdobný chmeľ každoročne nanovo vyženie z pôvodného koreňa.
Spon rastlín
1 až 2 metre
Všeobecný text
Popínavé rastliny rýchlo rastú a sú vhodnou ozdobou stien a pergol.
Výsadba
Pre rastliny, ktoré chceme vysádzať priamo pri múroch domu, musíme vyhĺbiť veľké a široké jamy, príp. odstrániť sutinu zo stavby. Jamy naplníme kvalitnou záhradnou zeminou zmiešanou s kompostom. Popínavé rastliny sú dodávané v rašelinových baloch. Kontajnery pred sadením odstránime. Korene ani nadzemné časti sa nezostrihujú. Pri jarnej výsadbe sa musia rastliny výdatne zaliať, pretože pôda pri múroch je často veľmi suchá. Rastliny, ktoré nemajú vlastné úponky, potrebujú pre správny vývoj mriežku na uchytenie. Na ňu sa voľne upevnia slučkou. Mriežku nepotrebujú: divý vinič (Parthenocissus tricuspidata) a na drsných povrchoch ani brečtan (Hedera helix). Zeminu pravidelne kypríme a dobre zalievame.
Zavlažovanie
Rastliny pri stenách treba zalievať predovšetkým v prvých rokoch po výsadbe počas období sucha.
Zimná ochrana
Ochrana drobným raždím nikdy neuškodí. Korene plamienku (Clematis) chránime vrstvou kompostu alebo lístia.