Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Kostrava medvedia: Ako ju pestovať?

Kostrava medvedia, Festuca scoparia, je okrasná tráva, ktorá sa teší veľkej popularite. Táto tráva je odolná voči mrazu a radí sa medzi stálozelené pôdopokryvné rastliny. Rovnako ako ju môžeme pestovať na slnku, tak ju môžeme umiestniť aj do polotieňa či na tienisté miesto s občasným slnečným žiarením. Táto tráva sa perfektne hodí do skaliek, podlhovastých črepníkov, ale aj ako solitérna rastlina. V záhone ju odporúčame vysádzať do prvých línií, prípadne do stredových častí, keďže dorastá približne do 10-15 centimetrov (podľa podmienok).

 

Ako pestovať kostravu medvediu? 

Pestovanie kostravy nie je náročné, najdôležitejšou časť tvorí zálievka a jej umiestnenie. Kostravu vysádzame počas marca až do mája a od septembra do decembra. Okrasné trávy vo všeobecnosti neodporúčame vysádzať počas horúcich letných mesiacov, keďže riskujeme ich vyschnutie. Túto trávu odporúčame vysádzať do vopred pripravených záhonov, keďže v prípade, ak je kostrava drobná, ostatné buriny ju môžu zahubiť. Práve z tohto dôvodu si miesto vopred pripravíme, odstránime korene či iné parazitické rastliny.  Kostrava nemá žiadne špecifické preferencie a nároky na substrát, postačí aj bežná záhradnícka zmes. 

 

Zalievanie a zimná ochrana

 

Zalievanie kostravy vykonávame na dennej báze, avšak tak, aby sme rastlinu úplne neprepolievali. Počas leta objem zálievky zvýšime, polievame však len skoro ráno či po zapadnutí slnka (týmto spôsobom sa vyhneme spáleniu jemných trávových stebiel, keďže polievanie ku koreňu nie je možné z dôvodu hustoty tejto trávy). 

 

Kostrava medvedia je mrazuvzdorná rastlina a nevyžaduje si žiadnu ochranu pred mrazom. Nakoľko táto rastlina nedorastá do vysokých rozmerov, nie je nutné ju ani viazať, narozdiel od iných okrasných tráv.