Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Ľaliokveté tulipány

«
Zmes krásnych tulipánov za výhodnú cenu!

Popis

Ľaliokveté tulipány - zmes za výhodnú cenu! Dlhé, elegantné kvety so špicatými kvetnými lístkami, ideálne pre výsadbu na záhon, tiež vhodné na rez. Obvod cibúľ: 10 - 11 cm.
Obsah balenia 25ks
bal
11,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od poloviny září
Objednávacie číslo 020860
Vypredané!

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Botanický názov Tulipa lily-flowered Mix
obvod cibuliek 10/11
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovište Slnko, Polotieň
Kvet k rezu ÁNO
Výška 30 - 70 cm

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Cibuľoviny Vytlačiť návod

Doba výsadby
Jar: georgíny, mečíky, begónia, kala, kana, ľalie Jeseň: tulipány, narcisy, hyacinty, Lilium candidum, snežienky, ľalie Cibuľoviny nájdete v našej sezónnej ponuke len ak je vhodná doba ich výsadby.
Hnojenie
Akonáhle sa na jar objavia výhony, hnojíme organickým hnojivom.
Ochrana rastlín
Rastliny nevyžaduju špecifickú ochranu. Obzvlášť hraboši žerú cibuľky. Dostať špeciálne nádoby na sadenie cibuľovín, ktoré zabránia hrabošom prístup k nim.
Rez
Väčšina cibuľovín a hľúz odolných voči zime môže zostať v zemi niekoľko rokov. Podmienkou však je, že trpezlivo počkáme na zažltnutie olistenia, čím dáme cibuliam možnosť svoje olistenie stiahnuť. Tieto žlté a hnedé listy odstránime a uvoľníme tým miesto pre ďalšie rastliny. Aby na tento proces mali čas, sadíme ich k päte stromu alebo ako predsadbu u skupinám krov, lebo napr. v trávniku by nezatiahnuté listy prekážali pri kosení. Pre cibule je škodlivá tvorba semien, preto čo najskôr odstránime aj odkvitnuté stonky.Ak chceme cibule (tulipány, narcisy, hyacinty) vybrať zo zeme, počkáme až listy zvädnú a potom všetko odkvitnuté odrežeme. Dobre očistené cibule prechovávame cez leto v suchom a pokiaľ možno v chladnom priestore.
Spon rastlín
Cibuľoviny vždy sadíme v skupinách. Odstup jednotlivých cibúľ pritom zodpovedá približne hĺbke ich zasadenia.
Všeobecný text
Rastú v každej pôde, najlepšie však sa im darí v kyprej, obohatenej rašelinou a listovkou.Cibuľoviny kvitnú i v balkónových hrantíkoch a iných nádobách. Kto sa chce tešiť od neskorej zimy až do jari z nepretržite kvitnúcich rastlín, ten využije našu bohatú ponuku cibuľových a hľuznatých rastlín.Začína to snežienkou, bleduľou, skorým krokusom, narcisom atď., a pokračuje až neskorým tulipánom v mesiaci máji. Takmer všetky na jar kvitnúce cibuľoviny sa sadia v októbri a v prvej polovici novembra, nie však jednotlivo, ale vždy v menších alebo väčších skupinách podľa druhu alebo odrody.Na balkónoch sadíme kvetinové cibule na jar do priestorných nádob, hrantíkov, korýtok a dbáme hlavne na to, aby mali dostatok vlhkosti. Neodporúčajú sa plytké nádoby, pretože neposkytujú rastlinám dostatočnú ochranu.
Výsadba
Do skupiny sadíme niekoľko kusov jedného druhu podľa veľkosti kvetu. U veľkokvetých by to malo byť i pri nedostatku miesta medzi 5 - 15 ks, u drobnokvetých primerane viac.Cibule sa sadia tak hlboko, aká je ich výška, t. j. veľké cibule (tulipány, hyacinty, narcisy) do hĺbky 12 - 15 cm, menšie cibule (krokusy, scily, snežienky) len 5 - 8 cm. Vzdialenosť jednotlivých cibúľ má zodpovedať hĺbke ich zasadenia. Sadíme ručne alebo sádzačom cibuľovín. Po zasadení výdatne zalejeme. Pozor: špička cibúľ musí byť vždy hore!V lete a na jeseň kvitnúce cibuľoviny a hľuznaté rastliny - mečíky, montbrécie, frézie, georgíny, begónie a iné - sadíme len na jar. Pretože sú chúlostivé na mráz, sadíme ich - okrem begónií - až po „zmrznutých, t.j. asi v polovici mája. V teplejších oblastiach ich môžeme sadiť už v apríli.
Zavlažovanie
Okrem zálievky pri výsadbe nie je potrebné žiadne ďalšie zavlažovanie.
Zimná ochrana
V lete a na jeseň kvitnúce cibuľoviny a hľuzoviny nie sú odolné voči zime a preto ich neskoro na jeseň vyberáme (v katalógu sú označené symbolom lopatky na konci textu). Zožltnuté alebo zčerneté listy odstrihneme, hľuzy a cibule ponecháme čo najdlhšie v zemi, aby dobre vyzreli.Koncom októbra za suchého a slnečného dňa ich vykopeme a necháme usušiť na suchom, voči mrazu chránenom mieste s dobrým vetraním. Potom prezimujeme v pivnici pri teplote 5 - 8°C.