Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)
«

Popis

Lobularia maritima.
3 rozhodujúce argumenty pre kúpu týchto nových odrôd!
Absolútne odolné voči horúčavám!
 • Neuveriteľné množstvo kvetov!
 • Očarujúca vôňa medu!

  Už v krátkom čase prekryje množstvo kvetov drobné listy. Až do jesene neúnavne kvitnutie a rozkvitanie. Či už v závesnej nádobe alebo v hrantíkoch okrúhla kvetinová guľa priťahuje pozornosť všetkých. Tieto nové odrody sú mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom a nenáročné na starostlivosť.
  Objednávacie číslo 102931
  Obsah balenia 1ks
  Cena / ks
  3,49 €
  Cena od 3 kusov
  3,29 €
  Predpokladaný termín expedovania
  (pri aktuálnom objednaní)
  od konca marca
  Vypredané!

  Doba výsevu, Doba kvitnutia

  IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
  Doba výsevu
  Doba kvitnutia
  viac informácií
  Pestré okvetné more!
  Botanický názov Lobularia maritima 'Easy Breezy' pink
  Kontajner 10,5 cm
  Stanovište Slnko
  Výška Do 30 cm
  PRIDAŤ K POROVNANIE Otázky k tovaru

  VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Balkónové kvety Vytlačiť návod

  Doba výsadby
  Polovica apríla do júna. Balkonové kvety sa niekedy vysádzajú už skôr ako predpestované. Za teplých dní sa vystavia von, ale musia sa bezpodmienečne chránit pred mrazom.
  Hnojenie
  Na docielenie mohutného kvetenstva je potrebné pravidelné hnojenie. V súčasnosti existujú hnojivá, ktoré sa zmiešavajú do zeminy a postupne uvoľňujú živiny. Dodatočne ich potom v plnom raste možno prihnojovať špeciálnym tekutým hnojivom. Upozornenie: Nikdy nehnojíme suchú zem, vždy najprv kvetiny zalejeme. Ak žltnú listy, rastlina má buď prebytok vody, alebo nedostatok železa, čo rýchlo odstránime špeciálnym hnojivom.
  Ochrana rastlín
  Balkónové rastliny nepotrebujú špeciálnu ochranu. Žltnutie listov alebo ľahšie napadnutie múčnatkou súvisí najčastejšie s hnojením alebo zavlažovaním. Žlté listy znamenajú buď veľa vody alebo nedostatok železa, čo rýchlo odstránime špeciálnym hnojivom. Pri prípadnom výskyte vošiek alebo molíc ošetríme rastliny vhodným prípravkom.
  Rez
  Odkvitnuté kvetenstvá zostrihujeme.
  Spon rastlín
  Na 1 m truhlík potrebujeme 6 - 8 rastlín (podľa veľkosti odrody).
  Všeobecný text
  Balkónové kvety, ktoré nie sú odolné voči zime ako napr. agapantus, agave, aukuba, anjelská trúba, rozmarín, juka, dracéna, eukalyptus, fuchsia, vavrín, myrta, oleander, palma, granátové jablko, sú cez leto vonku a väčšina z nich je na slnečnom a teplom, pred vetrom chránenom mieste. Len aukuby a fuchsia majú rady polotieň alebo i tieň.
  Výsadba
  Každý kvetinový truhlík má mať na dne alebo dole na prednej strane podľa svojej dĺžky 2 - 4 otvory k odvedeniu prebytočnej vody. Tieto otvory zakryjeme úlomkami tehiel alebo iným materiálom, aby se neupchali koreňmi alebo zeminou. Čím je truhlík väčší, tím sa v ňom rastlinám lepšie darí! Letničky sadíme do substrátu s ich rašelinovým balom (bez kontajneru) a ihneď ich zalejeme. Truhlíky neplníme zeminou úplne, aby zostal okraj pre zalievanie. Pretože sú väčšinou balkónové kvetiny jednoročné alebo nie sú odolné voči zime, vysádzame ich relatívne neskôr, tzn. až po posledných mrazoch. Samozrejme môžeme truhlíky a črepníky osádzať už skôr, ale von ich dávame až po zmrzlých.
  Zavlažovanie
  Zalievať sa nemá schematicky, ale podľa okolností. Pred zaliatím sa odporúča, pokiaľ sa zemina oddelila od steny hrantíka, skypriť pôdu, aby neodtekala voda medzerou von.