Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Kiwi - samčia rastlina

«
Kiwi - samčia rastlina
Odroda s chutnými plodmi.

Popis

Kiwi so sladkými, chutnými plodmi. Konzumuje sa so šupkou ako slivka. Kiwi obľubuje stanovisko na slnku. Plody tak získajú správnu chuť. Jedna samčia rastlina stačí na opelenie 5 samičích rastlín.
Obsah balenia 1ks
ks
9,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od poloviny září
Objednávacie číslo 157070
Vypredané!

Doba výsevu

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
viac informácií
Botanický názov Actinidia arguta 'Weiki' male
Kontajner 9 cm
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovište Slnko

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Kiwi Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj, október až po mrazy. Vysadené v črepníku celoročne.
Hnojenie
Plné hnojivo používame už od marca, vhodné dávky sú uvedené na obale.
Ochrana rastlín
Nie je nutná žiadna špeciálna ochrana.
Pestovanie na balkón
Kiwi sa môžu pestovať aj v nádobách alebo hrantíkoch na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 30 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Kiwi tvorí dlhé výhony. Na týchto plodia ďalším rokom plody. Výhony je nutné viazať. Najjednoduchšia metóda: 3 bambusové tyče dlhé asi 180 cm zaryte ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Tak vznikne podpera, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj dokonale plní svoj účel. Hnojenie: môžete použiť naše univerzálne hnojivo. Rez: Staré 2-ročné plodiace drevo na zimu vystrihneme.Zostanú mladé 1-ročné výhony, ktoré ďalším rokom zarodia. Bližšie informácie nájdete pod témou Kiwi - rez. Zavlažovanie:vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: hľadajte pod témou Kiwi -ochrana rastlín.
Rez
Po 3 -4 rokoch, keď je rastlina úplne vyvinutá, začína násada plodov na dvojročnom dreve. V tomto období, behom vegetačného kľudu (december, január) sa prevedie prvý rez. Výhony z predchádzajúceho roku sa zostrihnú na 6 pukov a staré drevo sa vyreže. Piccolo Kiwi (Actinidia arguta)Rez nie je potrebný, rastlinu stačí presvetliť. Pri silnom nasadení plodov je v lete vhodné ich preriedenie kvôli dosiahnutiu veľkých plodov.
Spon rastlín
2-3 m
Všeobecný text
Kiwi (Actinidia chinensis) je voči zime odolný, popínavý krík, ktorému sa darí na slnečných, teplých, proti vetru chránených polohách. Rastlina je dvojdomá, to značí, že k oplodneniu potrebuje obe pohlavia. Jedna samčia rastlina postačí na 5 samičích rastlín. Plody kiwi sú veľmi bohaté na vitamín C a môžu sa skladovať v chladničke pri teplote + 5°C minimálne 4 mesiace. Po 3 - 4 rokoch, keď je rastlina úplne vyvinutá, začína násada plodov na dvojročnom dreve. Kiwi Piccolo (Actinidia arguta)Táto odroda môže byť bez problémov pestovaná v polohách až do výšky 600 m nad morom. Rastliny sú odolné voči zime až do -30°C. Kiwi Piccolo je samoopelivé, preto nie je potrebná samčia a samičia rastlina na dopestovanie plodov.
Výsadba
Predpokladom je stabilná konštrukcia, ktorá by mala byť pri ťahavých odrodách 3 - 3,5 m vysoká so štyrmi závesnými drôtmi. Môžeme použiť aj konštrukcie pre popínavé rastliny. Vyhĺbime jamy cca 50 - 60 cm a hlboké 40 cm. Kontajnerované rastliny vyberieme z nádoby a zasadíme tak, aby zemina siahala do výšky pôvodného zemného balu. Výdatne zalejeme.
Zavlažovanie
Ak sa rastlina dobre ujme, nie je nutné ďalšie zalievanie.
Zimná ochrana
Je chúlostivý len na suchú pôdu a potrebuje ochranu voči zime. Spodná časť rastliny má byť prikrytá slamou, alebo drevitou vlnou. Nepoužívať plasty! Pred výhonky môžeme zavesiť čečinu alebo netkanú textíliu.