Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Čo by ste mali vedieť o jesenných cibuľovinách

Jesenné cibuľoviny sú skvelým nástrojom ako rozžiariť aj naoko pochmúrne obdobie akým môže byť len jeseň. Ak zasadíte jesenné cibuľoviny už počas skorého leta na jesen sa môžete tešiť z farebných záhonov, ktoré rozžiaria nejednu pochmúrnu záhradu.

 

Jesenné cibuľoviny: Ktoré sú tie najobľúbenejšie?

Vysádzanie jesenných cibuľovín vykonávame počas začiatku júla, najlepšie počas daždivého počasia. V inom prípade by sme mali sadiť cibuľoviny do mokrej pôdy, ktorú vopred predpripravíme prekyprením. Následne túto pôdu polejeme, vytrháme korene a starostlivo zasadíme cibuľoviny do hĺbky približne 10 centimetrov.

 

Hyacinty: Tieto kvety sa radia medzi tie najfarebnejšie, ktoré by sme mohli zaradiť do kategórie, ktoré môžeme posadiť do zadnej strany záhonu. Je len na nás, do ktorej farby chceme zladiť záhradu. Výhodou hyacintov ako jesenných cibuľovín je ich veľmi príjemná a sladkastá vôňa, ktorá rozvoniava po celej záhrade.

 

Pivónie: Rovnako ako hyacinty, aj pivónie majú veľmi intenzívnu vôňu. Na rozdiel od vyššie zmienenej jesennej cibuľoviny vo forme hyacintov je aj fakt, že pivónie stoja v záhrade ako solitér. Nevyhovuje im záhon ani skalka, keďže rok čo rok zväčšujú svoj objem a tým by mohli tieniť iným rastlinám. Pivónie môžeme nájsť v rôznych farebných škálach, čo nám dáva voľnú ruku pri výbere. Najčastejšie sa stretávame s ružovými, bielymi, ale aj cyklamenovými.

 

Jesienky: Špecifikom tejto jesennej cibuľoviny je to, že najlepšie sa jej darí v humóznej a vlhkej pôde. Vieme, že cibuľoviny vo všeobecnosti preferujú tieto charakteristiky, avšak pri jesienke je to podmienkou. Môže sa stať, že vôbec nevyklíči. Jasienky sú podobné šafranom a majú veľké fialové kvety, pričom veľké listy sa objavujú už na jar.

 

Za jesenné cibuľoviny môžeme čiastočne pokladať aj istý druh narcisov, kedy ich však môžeme posadiť v oboch obdobiach, rovnako ako snežienky. Ak tieto hybridné druhy zasadíme príliš skoro, často je nutné ich rast urýchľovať potrebným teplom a vlhkom. Jeseň môže byť plná farieb, a to nie len vo forme farebných padajúcich listov. Rozžiarte svoju záhradu perfektným doplnkom vo forme mnohofarebných kvetov.