Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Kedy je správny čas na sadenie papriky?

Paprika je zeleninou, ktorá presne zapadá do profilu sezónneho ovocia podľa našej zemepisnej šírky. Sadenie papriky je proces, ktorý trvá omnoho dlhšie než sa môže zdať. Rovnako ako u rajčín, aj papriky musíme najprv predsadiť a vypestovať v teplých podmienkach, najčastejšie však v interiéri. Papriky pestujeme zo semien, ktoré bežne nájdeme v záhradníctvach, prípadne si ich môžeme získať z plodov paprík. 

 

S vysadením paprík začíname už počas januára, februára. Semená vysievame do zakoreňovacieho substrátu, prípadne môžeme využiť špeciálne substráty na rast zeleniny. Tieto substráty stačí pokropiť vodou a vložiť do nich semená.  Môžeme využiť aj záhradnú zem, ktorá je bohatá na živiny. 

 

Papriky vysádzame do zeminy až vtedy, keď je vonku dlhodobo teplo. Počas marca sa môže výrazne ochladiť, čo môže trvať niekoľko dní, prípadne týždňov. Najbezpečnejším obdobím na výsadbu papriky je máj, prípadne polovica apríla (ak je zem dostatočne teplá). Pred tým však jednotlivé sadenice prispôsobujeme na pobyt vonku tým, že ich denne vystavíme na niekoľko hodín slnečnému svetlu. 

 

Ak by sme sadenice vysadili do voľnej zeme zo dňa na deň, riskovali by sme spálenie listov a tzv. slnečný úpal papriky.