Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Levanduľová farba a mnohé iné: Ktoré ovocie a kvety dali názov farebným odtieňom?

Farby zohrávajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu, lebo bezprostredne ovplyvňujú našu náladu a pocity. Každá farba má množstvo odtieňov. Veľa ovocia a kvetov má originálnu farbu. A tak sa stalo to, že sa názov ovocia alebo kvetu ujal ako samotný názov farby a začal sa používať. Pri niektorých kvetoch nie je jasné, či bol najprv kvet alebo farba.

 

Každoročne vyhlasuje spoločnosť PANTONE farbu roka pre trendy nielen v móde. Tie vždy preniknú aj do interiérovej tvorby a celého dizajnérskeho priemyslu.

 

Levanduľová farba

Vyjadruje pohodu a vnútorný pokoj. Skvele sa hodí do detskej izby, ale napríklad aj do spálne. Vzbudzuje pocit harmónie a zároveň vyrovnáva energiu. Levanduľová farba je už sama o sebe krásna. Pokiaľ si tento odtieň vyberiete, nechajte si ho namiešať radšej priamo v predajni, aby ste skutočne dosiahli presne tento odtieň.

 

Fialová farba

Je veľmi silnou farbou. Vzniká totiž spojením dvoch opačných pólov: na jednej strane pokojná modrá a na strane druhej aktívna červená. Je tak farbou rovnováhy medzi protikladmi, medzi mužským a ženským elementom, medzi jin a jang.

 

Je to farba upokojujúca, meditačná (najmä v tmavých odtieňoch) a tiež farba inšpirácie. Je náročná, osobitá, exkluzívna - hovorí sa jej tiež farba kráľov. Má v sebe čosi mystického, tajuplného, magického a v neposlednom rade vyjadruje aj erotickú príťažlivosť.

 

Vedeli ste, že olivy sú ovocie?

Po nich je nazvaná olivová (hnedo-zelená) farba. Vznikne, ak ku základnej zelenej farbe primiešame žltú a čiernu farbu. Vyjadruje citovú pasivitu, potrebu viac prijímať ako aktívne dávať.

 

Limetková farba

Je jeden z odtieňov, ktoré spadajú pod zelenú farbu. Limetková farba sa dá aplikovať do interiéru, ktorý je priaznivo naklonený výdobytkom posledných trendov. Limetka je svieža nielen chuťovo, ale aj vizuálne. Preniká do okolia nielen svojou vôňou, ale i svojou zľahka krikľavou farbou. Ak by ste začali pátrať po limetkovej farbe v kúpeľniach vašich známych, môžete počítať s tým, že sa s ňou bežne len tak nestretnete. V rámci kontextu kúpeľní je ojedinelá. Ak si kúpeľňu zariadite do limetkovej farby, ráno vás prebudí natoľko, že vzápätí myslieť na rannú kávu nie je vôbec potrebné. S touto farbou môžete manipulovať slobodne. Je jedno či ňou namaľujete steny, alebo budete mať umývadlo v tejto farbe. Limetková farba dobre vychádza s odtieňmi bielej, šedej, hnedej, alebo aj čiernej. Celkovo pôsobí luxusne.

 

Marhuľová farba

Je farbou zeme. Pre človeka je táto farba najprijateľnejšia v obývačke. Ak máte pochybnosti o tom, na akú stranu je otočená vaša obývačka, tak smelo voľte farby zeme, pretože z deviatich polí Bagua je zem prvkom, ktorý je zastúpený trikrát priamo (SV, JZ, centrum), dvakrát je to prvok podporný (Z, SZ) a dvakrát prvok neutrálny (V, JV). Ide teda o farby – odtiene hnedej, oranžovej, ružovej, marhuľovej, lososovej a svetlej žltej.