Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Najkrajšie záhrady sveta a Slovenska

Nádherné záhrady vznikajú po celom svete, bez ohľadu na geografickú polohu či kultúru národov. Každá krajina sa pýši svojimi „naj” botanickými záhradami a parkami, v ktorých môžu turisti obdivovať krásnu prírodu. Poznáte tie najkrajšie záhrady na svete aj na Slovensku?

 

Svet a najkrajšie záhrady

Kráčať po oslnivej záhrade, ktorá hýri farbami a unikátnym charakterom, je zážitok v každom ročnom období. Niet divu, že ľudia po stáročia kultivovali krásne záhrady, v ktorých si mohli odpočinúť a spojiť sa s prírodou. Dnes nám ponúkajú oveľa viac, než len posedenie v tieni stromu a rozkvitnuté záhony.

 

Parky v okolí hradov a kaštieľov sú oknom do histórie. Vďaka exotickým botanickým záhradám môžeme vidieť druhy rastlín, s ktorými sa v okolitej prírode len tak ľahko nestretneme. Kvetinové sochy, umelecké inštalácie a krásna architektúra nám umožňujú obdivovať talent ľudí, ktorí sa pričinili o skrášlenie týchto pozemkov.

 

Nahliadnite s nami do 5 najkrajších záhrad sveta. Možno aj vás inšpirujú pri najbližšom plánovaní dovolenky, alebo pri budovaní vášho osobného záhradného raja.

 

Keukenhof – najväčší kvetinový park v Holandsku

 

 

Holandskej záhrade Keukenhof kraľujú tulipány. Na rozdiel od iných botanických záhrad je sprístupnená len počas dvoch mesiacov v roku, približne od polovice marca do polovice mája. Ako odmenu za čakanie však návštevníkom ponúkne pohľad na tie najkrajšie kvetinové koberce sveta. Záhrada sa rozprestiera na ploche 32 hektárov a nachádza v mestečku Lisse, ktoré je vzdialené 45 kilometrov od Amsterdamu. 

 

Dubai Miracle Garden – záhrada s najväčšou kvetinovou sochou na svete

 


 

Dubai Miracle Garden je jedným z výstredných architektonických projektov Spojených arabských emirátov. Dubajská zázračná záhrada prináša krásu miliónov živých kvetov priamo uprostred púšte. Záhradu tvorí 150 miliónov kvetov, ktoré sú usporiadané do farebných oblúkov, záhonov a sôch. Socha znázorňujúca lietadlo Airbus A380 získala rekord za najväčšiu kvetinovú sochu na svete.

 

Nong Nooch – tropická botanická záhrada v Thajsku

 


 

Nong Nooch Tropical Botanical Garden leží asi 18 km južne od thajského mesta Pattaya. Územie komplexu je rozdelené na niekoľko samostatných, dokonale upravených parkov a záhrad, ktoré prepájajú malebné cestičky a mosty. Okrem skúmania divokej prírody tu turisti môžu zažiť aj náboženské obrady alebo ukážky bojových umení.

 

Singapore Botanic Gardens – 150-ročná botanická záhrada

 

 

 

Botanická záhrada v Singapure patrí k najvýznamnejším a najnavštevovanejším botanickým záhradám na svete. Historická tropická záhrada bola založená v roku 1859 a odvtedy v nej našlo svoj domov viac ako 10 000 druhov rastlín. Rozkladá sa na ploche 74 hektárov a od roku 2015 je jej časť zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Versailleský park – baroková záhrada vo Francúzsku

 

 

Versailleský park je neoddeliteľne spätý so zámkom Versailles. Nachádza sa asi 20 km juhozápadne od Paríža. Zaberá rozlohu 815 ha a na jeho území sa nachádzajú záhrady vo francúzskom aj anglickom štýle, zámky Veľký a Malý Trianon, Veľký kanál a viacero menších stavieb, fontán a sôch.

 

Najkrajšie záhrady na Slovensku

Aj na Slovensku máme množstvo krásnych záhrad, kde si počas jari užijete nádherne rozkvitnuté stromy či kvety. Vybrali sme pre vás najkrajšie slovenské parky a záhrady, ktoré sa oplatí navštíviť.

 

Arborétum Mlyňany

 

 

Arborétum Mlyňany Slovenskej akadémie vied je chránený areál v obci Tesárske Mlyňany. Záhrada bola založená v roku 1892. Vďaka svojmu rozsahu pestovaných cudzokrajných drevín patrí k najväčším arborétam v strednej Európe. Areál sa skladá z piatich tematických častí a návštevníci tu majú možnosť zakúpiť si dopestované dreviny a kvety. 

 

Botanická záhrada Košice

 

 

Košická botanická záhrada leží na úpätí kopcov pri severnom okraji mesta. Zaberá plochu približne 30 hektárov. Od roku 1959 sa stala súčasťou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a od roku 2002 má štatút chráneného areálu. Pre návštevníkov je sprístupnených 6 skleníkov,  vonkajší areál tvorí náučná plocha s dekoratívnou výsadbou okrasných aj liečivých rastlín.

 

Prírodný park kaštieľa Betliar

 

 

Prírodný park kaštieľa Betliar je jeden z najkrajších a najzachovanejších historických parkov na Slovensku. Ide o rozsiahly anglický park s viacerými romantickými stavbami, fontánami a sochami. Súčasťou parku sú aj vzácne cudzokrajné dreviny, majestátne domáce duby a smreky. 

 

Arborétum Borová hora

 

Arborétum Borová hora patrí medzi unikátne zariadenia zamerané na dreviny Slovenska. Návštevníci tu môžu vidieť viac než 2 500 druhov drevín, ale aj najväčšiu zbierku ruží na Slovensku. Zaujímavých je tiež 700 druhov kaktusov a sukulentov z Mexika či z Južnej Ameriky.

 

Vodárenská záhrada v Bratislave

 

Vodárenská záhrada sa nachádza pri Vodárenskom múzeu v Bratislave, mestská časť Karlova Ves. Záhrada zaujme najmä svojou architektúrou. Zahŕňa budovu vodárenského múzea z roku 1886, historický skleník a plavecký bazén riaditeľa vodárenskej spoločnosti. Záhrada je prístupná verejnosti a ideálna pre rodiny s deťmi.