Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Spravte si sladký sirup z bazy

Bazový sirup je typickou chuťou leta a vďaka nášmu receptu si ho môžete pripraviť aj vy. Kvety bazy čiernej sú veľmi aromatické a so sladkastým nádychom. Práve z tohto dôvodu si okrem sirupu môžeme pripraviť aj med či cukor z bazy. Sirup je však skvelou alternatívou, keďže môže slúžiť aj ako sladidlo jedál, koláčov, prípadne ho môžeme zakomponovať do skvelých letných drinkov. Nechajte sa inšpirovať našim receptom! 

 

Sirup z bazy čiernej

Sirup z bazy čiernej nám zaberie približne 2 hodiny, všetko to však záleží od konzistencie akú preferujete. Vo všeobecnosti budeme potrebovať cukor, umyté kvety bazy čiernej bez stopky, vodu a v neposlednom rade aj citrón. 

 

Na 250 gramov kvetov dávame 1 liter vody a 1 kilogram cukru. 

 

Postup

 

1. Kvety bazy dôkladne umyjeme v tečúcej studenej vode. 
2. Do 1 litra vody nakrájame 2 citróny, ktoré predtým umyjeme v jarovej vode, pridáme kvety bazy. Keď dôjde voda do varu, varíme približne 15 až 20 minút. 
3. Následne vodu scedíme, pridáme do iného hrnca v ktorom sa už nachádza cukor. Za stáleho miešania následne varíme cukor s vodou približne 2 hodiny. Konzistenciu sledujeme podľa našich vlastných preferencií.