Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

STARKL TIP: Čas na doplnenie záhradkárskej výbavy!

Záhradkárska výbava je neodmysliteľnou súčasťou práce v záhrade. Kvalitné nástroje sú prvým predpokladom k dobre vykonanej práce. Príkladom môžu byť napríklad záhradnícke nožnice, ktoré musia byť nie len dôkladne naostrené, ale musia mať aj dobrý sklon a pevnosť svojich čeľustí, vďaka ktorým urobíte presný a rázny rez. Rovnako vám môže dobré náradie uľahčiť veľa práce a v neposlednom rade je dôležité myslieť aj na bezpečnosť.  

 

Záhradnícke nožnice, rýľ či hrable sú súčasti elementárnej výbavy, ktorá nesmie chýbať žiadnemu záhradkárovi. Zimné mesiace sú na nákup náradia azda najvyhovujúcejším mesiacom, kedy v kamenných predajniach a eshopoch vládnu prichádzajúce zľavy. 

 

Často sa stretávame s faktom, že mnohí záhradníci používajú náradie už niekoľko rokov bez toho, aby ho obmenili. Náradie je po určitom čase vhodné obmieňať, a to nie len kvôli efektivite práce. Drevo, ako rúčky daného náradia, sa vplyvom poveternostných podmienok a namáhania oslabuje, čím môže dôjsť ku kolapsu a možnému zraneniu. 

 

V prípade ručných motýk a rýľov sa stretávame najmä s tým, že hrany pracovného nástroja nie sú dostatočné naostrené, nakoľko ich zásah do zeme postupom času otupí. Takto sa záhradník namáha omnoho viac, než ak by náradie po niekoľkých rokoch vymenil. Nie vždy je však nutná výmena celého náradia, a občas postačí len výmena rúčky vo forme drevenej tyče. 

 

Nákup záhradníckych potrieb si však nenechávajme na poslednú chvíľu, keďže mnohé nástroje majú svoje varianty, ktorých je často neúrekom, pričom každá má svoj špecifický účel, plusy a mínusy. Skvelým príkladom sú už vyššie spomínané záhradnícke nožnice, nožnice na stromčeky, ktoré pracujú v rozsahu niekoľkých centimetrov, ale dokonca aj elektrické či akumulátorové stroje na údržbu a úpravu trávnika.