Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Stĺpovité jablone do záhrady aj na balkón

Stĺpovité jablone sú nie veľmi náročné rastliny. Sú vhodné na pestovanie aj v tých najmenších záhradách. Tieto jablone majú rovnaké nároky na pestovanie ako klasické jablone. Stĺpovitý spôsob rastu je zvýrazňovaný rezom. Sadíme ich na vzdialenosť asi cca 50 cm. Sú veľmi obľúbené, vhodné aj na ovocný živý plot. Napríklad, ak chceme oddeliť úžitkovú časť záhrady od tej oddychovej. Je možné ich pestovať aj v nádobách na balkónoch a terasách. Sú veľmi efektné. Pri pestovaní v nádobách je nutné myslieť na to, že je potrebné ich každé tri až štyri roky presadiť do väčšej nádoby a taktiež prihnojovať. V nádobe sa živiny spotrebujú rýchlejšie. Ich veľkou výhodou je, že majú veľmi nízke nároky na rez. Veľkou výhodou stĺpovitých jabloní sú aj minimálne nároky na pestovanie. Trhanie plodov z nízkokmennej jablone je veľmi pohodlné a vhodné taktiež pre starších ľudí a deti.

 

Aké majú stĺpovité jablone odrody?

Säulenapfel 'Amboise'

Odroda má zelené jablká pripomínajúce známu odrodu 'Granny Smith'. Má kyselkavú chuť. Jabloň bola vyšľachtená vo  Francúzsku známym pestovateľom menom George Delbard. Nesú meno zámku na Loire.

 

Säulenapfel 'Cheverny'

Je zelené jabĺčko s červeným nádychom a šťavnatou kyselkavou chuťou.  Jabloň je výborne odolná voči mrazu.

 

Säulenapfel 'Chinon'

Tento druh má červenkasté jablko, ktoré sa vyznačuje vynikajúcou vyváženou sladkou a kyslou chuťou. Dozrieva v auguste až v septembri. Konzumná zrelosť plodov je do novembra.

 

Säulenapfel 'Villandry'

Táto odroda plodí červené jablká s veľmi chrumkavou dužinou. Jablká majú príjemnú arómu a sú veľmi šťavnaté. Tieto jablone sú taktiež odolné voči mrazu. Konzumná zrelosť jabĺk je zvyčajne až do februára.

 

Stĺpovité jablone predaj

Predaj stĺpovitých jabloní je už rozšírený široko - ďaleko. Je potrebné si vyberať kvalitné a zdravé rastliny.  Zárukou sú značkoví a overení predajcovia s dlhoročnými skúsenosťami ako sme napríklad my zo Starkl.