Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Hortenzia 'Leuchtfeuer'

«
Hortenzia 'Leuchtfeuer'

Popis

Veľkolistá hortenzia so sýto ružovo-červenými kvetmi. Vďaka svojmu vzpriamenému vzrastu je vhodná do menších záhrad.

Stanovisko: polotieň - tieň.
Doba kvitnutia: júl - september.
Výška: až 1 m.

Hortenzia - hydrangea - patrí medzi opadavé kríky a popínavé rastliny s nápadnými kvetenstvami. Tieto nižšie až stredne vysoké veľkolisté kríky najlepšie rastú a kvitnú na chránenom stanoviskuv polotieni, ale ak majú dostatok vlahy, znesú priame slnko. Veľmi dobre sa darí hortenziám v živnej, hlbokej, humóznej a sviežej pôde. V záhrade potrebujú tieto kríky miesto chránené proti vetru. Ak je veľmi suché leto vyžadujú hortenzie silnú zálievku. Na zimu sa odporúča koreňová prikrývka.

Väčšinou sa hortenzie nezrezávajú, výnimkou je Hydrangea paniculata. Tento druh vyžaduje každoročný hlboký rez, pretože kvety sa tvoria na mladom dreve. Koncom zimy alebo skoro na jar zrežte až na najspodnejší pár púčikov alebo dokonca až k pôde. Pritom sa úplne odstránia slabé a prebytočné stonky.

U najviac obľúbeného druhu Hydrangea macrophylla vykvitajú nové kvetenstvá z púčikov, ktoré sa vytvorili v predchádzajúcom roku. Staré kvetenstvo preto treba ponechávať na rastline, aby cez zimu boli chránené kvetné púčiky. Na jar každú stonku zrežte na pár silných púčikov, ale staré alebo slabé stonky zrežte až k pôde. Aby sa zlepšili proporcie u značne narasteného kríka, možno zavčas z jari jednu polovicu a v budúcom roku druhú polovicu stoniek zrezať až k pôde. Ponechané stonky iba zaštipnite.

Posledným druhom, ktorý si vyžaduje rez je Hydrangea petiolaris. Táto samopnúca popínavá rastlina vyžaduje zrezávanie stoniek, ktoré narastajú príliš ďaleko od steny alebo od inej opory. Rezať ju treba na jar postupne v niekoľkých rokoch, aby nebola strata kvetov príliš viditeľná.
Obsah balenia 1ks
ks
4,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od poloviny září
Objednávacie číslo 131821
Vypredané!

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Botanický názov Hydrangea macrophylla 'Leuchtfeuer'
Kontajner 1,5 l
Zazimovanie Zimná ochrana
Stanovište Polotieň, Tieň
Výška Do 100 cm

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Hortenzie Vytlačiť návod

Doba výsadby
Vysadené v nádobe celoročne až po mrazy.
Hnojenie
Hnojte plným hnojivom, ktoré na jar zľahka zapracujete do pôdy.
Ochrana rastlín
Nie je nutná žiadna ochrana.
Pestovanie na balkón
Hortenzie môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:3). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie: použiť môžete naše hnojivo pre balkónové rastliny. Rez: Ni eje nutný žiadny rez. Zavlažovanie: Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: pri hortenziách nie je nutná žiadna špeciálna ochrana.
Rez
Hortenzie s plochým a guľovitým kvetenstvom by sa nemali v skutočnosti vôbec zrezávať. Ak je to nevyhnutné, očakávajte v nasledujúcom roku len málo kvetov. Hortenziu metlinatú a stromčekovitú hortenziu treba zastrihnúť každý rok, kvitnú na tohoročných výhonoch.
Spon rastlín
cca 1 až 3 kusy na m²
Všeobecný text
Hortenzie sú obľúbené vďaka svojim veľkým, počas celého leta kvitnúcim kvetom. Vynikajúco sa im darí aj v nádobách na terase či balkóne. Nádoba by mala byť aspoň 10 litrová, každé 3 - 4 roky rastlinu presadiť. Prezimujte ich na chránenom mieste, dávajte pozor aby zem v nádobe nevyschla.
Výsadba
Hortenzie obľubujú hlbokú priepustnú zeminu, bohatú na humus. Do jamy pri výsadbe preto pridajte aj trochu rašeliny.
Zavlažovanie
Počas dlhých období sucha a tepla treba hortenzie odspodu zalievať.
Zimná ochrana
Hortenzie sú mrazuvzdorné. Napriek tomu sa môže okolie koreňov chrániť lístím. Hortenzie v črepníkoch prezimovať na chránenom mieste.