Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Stĺpovitá ríbezľa červená

«
Stĺpovitá ríbezľa červená
Skupinová zľava

Popis

Bobule rastú na bujných výhonkoch dlhých až do 20 cm a vďaka stĺpovitému vzrastu je zber veľmi jednoduchý. Oberajte teraz na malom priestore dostatočné množstvo bobúľ do chutných štiav a marmelád.

Štíhly, stĺpovitý ovocný krík stredného vzrastu, ktorý sa obzvlášť dobre hodí do malých záhradiek alebo na pestovanie v nádobách na balkónoch či terasách. Iba malý tvarovací rez vykonávaný na konci zimy pred samotným vyrašením postačí na to, aby ste sa potom mohli tešiť z jeho krásy a ešte si pochutnávať na skvelých plodoch. Zasaďte ho do nádoby s obsahom min.15 litrov.

Stanovisko: plné slnko
Doba zrenia: júl až august

Nezabudnite, že v kvetináči potrebujú pravidelnú zálievku a hnojenie! Na zimu ich preneste do svetlej, nemrznúcej miestnosti. Ak zostanú kvetináče cez zimu vonku, umiestnite ich na chránené miesto v blízkosti domu a obaľte ich izolačným materiálom, napríklad polystyrénom alebo bublinkovou fóliou. Samozrejme sa tieto stromčeky dajú pestovať aj zasadené do voľnej pôdy. Zasadené v zemi sú plne mrazuvzdorné.
Objednávacie číslo 153230
Obsah balenia 1ks
Veľkosť 80/+
Cena / ks
6,95 €
  • Ak zakúpite 4 alebo viac kusov akéhokoľvek sortimentu z tejto kategórie, bude znížená jednotková cena na 6,45 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od októbra
Vypredané!

Doba výsevu, Doba zberu

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba zberu
viac informácií
Stĺpovitá ríbezľa so šťavnatými aromatickými bobuľami!
Botanický názov Ribes rubrum Säule rot
Veľkosť 80/+
Stanovište Slnko
Kvalita voľnokorenné
PRIDAŤ K POROVNANIE Otázky k tovaru

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Ríbezle a Egreše Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj, október až po mrazy. Vysadené v črepníku celoročne.
Hnojenie
Už v marci sa môže použiť plné hnojivo. Potrebné množstvo je uvedené na obale.
Nežiadúce výhonky

U bobuľovín sa môžu na kmeni vytvoriť plané výhony z koreňov a na kmeni priamo pod korunkou. Odstránime ich ostrým nožom.

Môže sa stať, že z podnože alebo kmeňa vyrastú plané výhony - vlky. Tieto je potrebné bezpodmienečne odstrániť. Pri koreňových výhonoch je nutné odhrabať aj trocha pôdy. Kríky rastú na vlastnom koreni a nemajú plané výhony.
Ochrana rastlín
Vošky sú najčastejšími škodcami. Použite odpovedajúci prostriedok na postrek. Hubové choroby sú zriedkavé. Vďaka špeciálnemu šľachteniu sa u našich egrešov nevyskytuje múčnatke.
Pestovanie na balkón
Ríbezle aj egreše sa môžu pestovať aj v nádobách alebo hrantíkoch na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. V prípade, že chcete upevniť kmienok, aby Vám ho vietor nezlomil existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú o niečo vyššie ako rastlina v črepníku, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Tak vznikne podpera, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj dokonale plní svoj účel. Hnojenie: použiť môžete naše univerzálne hnojivo. Rez: Staré výhony sa vystrihnú, aby rastlina dostala viac slnka. Bližšie informácie nájdete pod témou ríbezle, egreše - rez. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: hľadajte pod témou ríbezle, egreše - ochrana rastlín.
Rez

Vystrihnutie niekoľkých starších konárov u ríbezlí a egrešov zvyšuje kvalitu ovocia a taktiež uľahčuje zber plodov. Ríbezle a egreše môžeme presvetliť tým istým spôsobom ako okrasné kríky.

Rez začína od 3. roku na stanovisku.
Spon rastlín
kmienky 1,25 - 1,5 m; kríky 1 - 2 m
Všeobecný text
Sú robustné a plné vitamínov, obľúbené sú aj čerstvo zozbierané, ale aj v marmeládach.
Výsadba
Pre kríky bobuľovín sa vyhĺbia jamy ? cca 50 - 60 cm a hlboké 40 cm. Oporný kolík pri kmeni bobuľovín má dosahovať až do výšky korunky. Korene sa zrežú a nadzemné výhonky sa skrátia na 1/3 pôvodnej dĺžky. Kríky sa zasadia tak hlboko, aby miesto rozvetvenia bolo v zemi, čím sa podporuje vývin zemných výhonkov. V blízkosti bobuľovín sa pôda nemá rýľovať príliš hlboko.
Zavlažovanie
Pravidelné zalievanie pôsobí priaznivo na úrodu.
Zimná ochrana
Nie je nutná žiadna zimná ochrana.