Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Stĺpovitá ríbezľa červená

«
Stĺpovitá ríbezľa červená
Skupinová zľava

Popis

Bobule rastú na bujných výhonkoch dlhých až do 20 cm a vďaka stĺpovitému vzrastu je zber veľmi jednoduchý. Oberajte teraz na malom priestore dostatočné množstvo bobúľ do chutných štiav a marmelád.

Štíhly, stĺpovitý ovocný krík stredného vzrastu, ktorý sa obzvlášť dobre hodí do malých záhradiek alebo na pestovanie v nádobách na balkónoch či terasách. Iba malý tvarovací rez vykonávaný na konci zimy pred samotným vyrašením postačí na to, aby ste sa potom mohli tešiť z jeho krásy a ešte si pochutnávať na skvelých plodoch. Zasaďte ho do nádoby s obsahom min.15 litrov.

Stanovisko: plné slnko
Doba zrenia: júl až august

Nezabudnite, že v kvetináči potrebujú pravidelnú zálievku a hnojenie! Na zimu ich preneste do svetlej, nemrznúcej miestnosti. Ak zostanú kvetináče cez zimu vonku, umiestnite ich na chránené miesto v blízkosti domu a obaľte ich izolačným materiálom, napríklad polystyrénom alebo bublinkovou fóliou. Samozrejme sa tieto stromčeky dajú pestovať aj zasadené do voľnej pôdy. Zasadené v zemi sú plne mrazuvzdorné.
Objednávacie číslo 153230
Obsah balenia 1ks
Veľkosť 80/+
Cena / ks
6,95 €
  • Ak zakúpite 4 alebo viac kusov akéhokoľvek sortimentu z tejto kategórie, bude znížená jednotková cena na 6,45 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
od októbra
+ ks
-

Doba výsevu, Doba zberu

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba zberu
viac informácií
Stĺpovitá ríbezľa so šťavnatými aromatickými bobuľami!
Botanický názov Ribes rubrum Säule rot
Veľkosť 80/+
Stanovište Slnko
Kvalita voľnokorenné
PRIDAŤ K POROVNANIE Otázky k tovaru

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Ríbezle a Egreše Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj, október až po mrazy. Vysadené v črepníku celoročne.
Hnojenie
Už v marci sa môže použiť plné hnojivo. Potrebné množstvo je uvedené na obale.
Nežiadúce výhonky

U bobuľovín sa môžu na kmeni vytvoriť plané výhony z koreňov a na kmeni priamo pod korunkou. Odstránime ich ostrým nožom.

Môže sa stať, že z podnože alebo kmeňa vyrastú plané výhony - vlky. Tieto je potrebné bezpodmienečne odstrániť. Pri koreňových výhonoch je nutné odhrabať aj trocha pôdy. Kríky rastú na vlastnom koreni a nemajú plané výhony.
Ochrana rastlín
Vošky sú najčastejšími škodcami. Použite odpovedajúci prostriedok na postrek. Hubové choroby sú zriedkavé. Vďaka špeciálnemu šľachteniu sa u našich egrešov nevyskytuje múčnatke.
Pestovanie na balkón
Ríbezle aj egreše sa môžu pestovať aj v nádobách alebo hrantíkoch na balkóne, či terase. Základné pravidlo: Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1) Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. V prípade, že chcete upevniť kmienok, aby Vám ho vietor nezlomil existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú o niečo vyššie ako rastlina v črepníku, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Tak vznikne podpera, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj dokonale plní svoj účel. Hnojenie: použiť môžete naše univerzálne hnojivo. Rez: Staré výhony sa vystrihnú, aby rastlina dostala viac slnka. Bližšie informácie nájdete pod témou ríbezle, egreše - rez. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: hľadajte pod témou ríbezle, egreše - ochrana rastlín.
Rez

Vystrihnutie niekoľkých starších konárov u ríbezlí a egrešov zvyšuje kvalitu ovocia a taktiež uľahčuje zber plodov. Ríbezle a egreše môžeme presvetliť tým istým spôsobom ako okrasné kríky.

Rez začína od 3. roku na stanovisku.
Spon rastlín
kmienky 1,25 - 1,5 m; kríky 1 - 2 m
Všeobecný text
Sú robustné a plné vitamínov, obľúbené sú aj čerstvo zozbierané, ale aj v marmeládach.
Výsadba
Pre kríky bobuľovín sa vyhĺbia jamy ? cca 50 - 60 cm a hlboké 40 cm. Oporný kolík pri kmeni bobuľovín má dosahovať až do výšky korunky. Korene sa zrežú a nadzemné výhonky sa skrátia na 1/3 pôvodnej dĺžky. Kríky sa zasadia tak hlboko, aby miesto rozvetvenia bolo v zemi, čím sa podporuje vývin zemných výhonkov. V blízkosti bobuľovín sa pôda nemá rýľovať príliš hlboko.
Zavlažovanie
Pravidelné zalievanie pôsobí priaznivo na úrodu.
Zimná ochrana
Nie je nutná žiadna zimná ochrana.