Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Vŕba rakytová

«
Vŕba rakytová
Obsypané bahniatkami

Popis

Salix caprea 'Pendula' Prevísajúce vetvy sú obsypané bahniatkami. V nádobe.
Obsah balenia 1ks
Veľkosť 120/+
ks
29,95 €
Predpokladaný termín expedovania
(pri aktuálnom objednaní)
cca 14 dní
Objednávacie číslo 130530
Vypredané!

Doba výsevu, Doba kvitnutia

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Doba výsevu
Doba kvitnutia
viac informácií
Botanický názov Salix caprea 'Pendula'
Kontajner 5 l
Zazimovanie Odolné voči mrazu
Stanovište Slnko, Polotieň
Výška Do 200 cm

VŠEOBECNÝ NÁVOD PLATNÝ PRE KATEGÓRIU: Stromy Vytlačiť návod

Doba výsadby
Marec až máj a polovica septembra po mrazy. Vysadené v nádobe po celý rok.
Hnojenie
V prvom roku po výsadbe prihnojíme na jar plným hnojivom. V ďalších rokoch len podľa potreby.
Ochrana rastlín
Nie jenutná žiadna ochrana.
Pestovanie na balkón
Stromy s malými korunami môžeme ľahko pestovať aj v črepníkoch na balkóne a terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť nádoby: obsah od 50 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Použite zmes dobrej záhradnej zeme a rašeliny (pomer 1:1). Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom. Pokiaľ by ste chceli zvoliť vhodný spôsob upevnenia kmienku, existuje jednoduché riešenie. Použite 3 bambusové tyče, ktoré sú o niečo vyššie ako rastlina v črepníku, ako klenbu po kraji črepníka. Na vrchu ich pevne spolu zviažte. Hnojenie: V prvom roku po výsadbe prihnojíme na jar plným hnojivom. V ďalších rokoch len podľa potreby. Rez: zrezáva sa každý strom, ktorý sa príliš rozrástol, rovnako sa môžu presvetliť husté koruny. Bližšie informácie nájdete pod témou Stromy - rez. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú dostatok vody. Obyčajne sa zalievajú 1 krát do dňa. Zimná ochrana: stromy v črepníkoch postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Pri silných mrazoch sa črepník musí zabezpečiť rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú. Ochrana rastlín: nájdete pod témou Stromy - ochrana rastlín.
Rez

Rovnomerné zrezanie všetkých častí koruny pri stromoch s tvarom rastu ako javor, gaštan alebo lipa. Stromy alebo vysoké kríky s previsnutým alebo pyramídovým rastovým tvarom sa ošetrujú odpovedajúcim rovnakým rezom. Podľa priania môže mať rez väčší alebo menší rozsah.

V princípe môže byť zrezaný každý strom, ktorý sa príliš rpzrástol. Rovnako sa môžu presvetliť husté koruny. Okrasné čerešne(Prunus), okrasné jablone(Malus), katalpa (Catalpa) a stromy s okrasnými plody by sa mali maximálne len presvetlovať. Väčšie rezné rany se musia pri okrasných stromov ošetriť štepárskym voskom.
Spon rastlín
Okrasné stromy s malou korunou 3 - 5 m Okrasné stromy s veľkou korunou 5 - 10 m
Všeobecný text
Stromy sú málo náročné na starostlivosť, a preto sú často žiadané ako "darcovia tieňa" Strom alebo krík umiestený v dostatočne veľkej nádobe priamo pri dome na vydláždenej ploche, môže plniť rovnaký účel. Pravdaže za predpokladu, že je pravidelne prihnojovaný a zalievaný.
Výsadba
Každý strom potrebuje pre svoje korene popri minimálnej hĺbke asi 1 m aj možnosť rastu do šírky presahujúcu obvod koruny. Neplatí to pravdaže pre všetky bez výnimky. Stromy sa najčastejšie dovážajú so zemným balom. Jama sadenia by mala byť o min 20 cm širšie než je samotný bal a tak hlboká, aby sa bal mohol následne pokryť zeminou. Bal postavíme do jamy a zasypeme z 1/3 kyprou pôdou zmiešanou s dobrou záhradnou zeminou. Potom riadne zalejeme. Doplníme zvyšnú zeminu a dobre ju ušliapeme. Zo zeminy vytvoríme zálievkovú misu, aby pri zalievaní voda nemohla odtekať. Stromy sa musia po výsadbe zaistiť proti vetru.
Zavlažovanie
Dodatočnú závlahu potrebujú stromy nejčastejšie len v prvom roku po výsadbe.
Zimná ochrana
V našich podmienkach nepotrebujú žiadnu zimnú ochranu.