Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

6 tipov pre modernú záhradu

Moderné záhrady sú charakteristické použitím elegantných materiálov a minimalizmu. To však neznamená, že takéto záhrady musia pôsobiť chladne. Naopak, moderný dizajn má potenciál vytvoriť priateľské, prijemné a umelecké prostredie. Moderná záhrada tak spĺňa funkčnú a estetickú úlohu zároveň. Prinášame vám pár tipov na zachovanie moderného dizajnu a úžitkovosti.

 

1. Správajte sa v záhrade ekologicky

Jedným z najjednoduchších spôsobov recyklácie biologických odpadov je kompostovanie. Stačí ak biologické odpady oddelíte od iných druhov odpadu. Je potrebné zvoliť vhodný spôsob kompostovania a dodržať základné pravidlá. Kompost zadržiava vodu, prevzdušňuje pôdu a obsahuje veľa výživných látok. Energiu pre osvetlenie záhrady môžete čerpať zo solárnych panelov. Počiatočná investícia je pomerne vysoká. Vynahradia vám to ale nízke prevádzkové náklady a dlhá životnosť zariadení.

 

2. Vyvýšené záhony

Na pestovanie zeleniny využite vyvýšené záhony. Ušetria vám kopec času a vašu modernú záhradu oživia. Ich údržba si nežiada toľko roboty ako bežná záhrada. Používa sa tu efektívnejšia závlaha podmokom. Najlepšie ročné obdobie na vytvorenie vyvýšeného záhonu je jeseň.

 

3. Minimalizmus, avšak nie chlad

Príliš veľa objektov v záhrade môže pôsobiť gýčovo. V modernej záhrade je dôležitý správny výber prvkov a ich umiestnenie. Pre odstránenie pocitu chladu spojte rastliny v záhrade s okolitým prostredím. Ďalším jednoduchým riešením je použitie farieb. Spolu s dekoráciami záhradu zútulnia a rozžiaria.

 

4. Vysádzanie kvetov a okrasných tráv

Určite si miesto, na ktoré vysadíte kvety a okrasné trávy voľne. Voľný a živý vzhľad výsadby prinášajú modernej záhrade zmysel pre hravosť. Preto zabudnite na pravidelný rad letničiek a puste sa do experimentovania.

 

5. Terasa, prístrešok

Ani v jednej modernej záhrade nesmie chýbať štýlová terasa alebo prístrešok na grilovanie. Vhodnou voľbou sú aj altánky. V letnom období sú ideálnym miestom na záhradné párty s priateľmi. Poskytnú priestor na realizáciu vašich nápadov a predstáv. Vďaka nim bude vaša záhrada osobnejším a umeleckým prostredím.

 

6. Osvetlenie

Teplo vašej záhrade zabezpečí aj osvetlenie. Správne vybrané svetlá dokážu vytvoriť príjemnú atmosféru. Vyhnúť by ste sa mali chladným tónom osvetlenia. Vyskúšajte jednoduché bronzové svietidlá. Bezproblémovo sa spájajú s výsadbou a nepôsobia rušivo.