Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Dekorácie do záhrady, ktoré nikdy nezostarnú

Pri prezeraní záhrad ste si určite všimli, že záhradu dokážu oživiť nielen kvety a rastliny. Mnohokrát záhradka upúta vďaka zaujímavým a novým typom dekorácií. Aby záhrada pôsobila týmto dojmom, treba správne zladiť živý a neživý materiál. Starostlivosti o dekorácie do záhrady venujte veľa času, úsilia a trpezlivosti. K vyzdobovaniu záhrady treba pristupovať s citom. Nezabúdajte, že všetkého veľa škodí. Zabezpečte si preto len primerané množstvo dekoratívnych predmetov. Dekorácie do záhrady netreba vždy kupovať. Originálne kúsky vytvoríte aj pomocou recyklácie starých vecí. Skrášlia vám záhradu bez zbytočne veľkých výdavkov.

 

Rokmi overené a často používané dekorácie do záhrady

Záhradní trpaslíci, zvieratká a hríbiky

Sú pre mnohých ľudí obrovským gýčom. Pre deti je to však najkrajší doplnok v záhrade. Každá z týchto postavičiek je striekaná a ručne domaľovaná. Práve ručné maľovanie môže tento dekoratívny prvok urobiť hodnotným a pekným.

 

Fontánky pre vtáčiky

Náklady na ich výrobu nie sú vysoké. Zhotoviť sa dajú aj pomocou materiálu, ktorý máte doma. Pod kanvicou si vytvoríte nepriepustný rezervoár vody a zapojíte čerpadlo. Na kanvicu napojíte hadicu a tým voda v rezervoári cirkuluje. Nemusíte sa preto obávať vysokého účtu za elektrinu.

 

Záhradné hojdačky

Dajú sa kúpiť aj vyrobiť. Hojdačky sú veľmi obľúbené pre mladú aj starú generáciu. Na ich výrobu môžete použiť rôzne materiály. Vkusná hojdačka dokáže ozvláštniť každú záhradu.

 

Mostík ponad jazierko

Takisto si ho viete zhotoviť sami. Môžete si tiež objednať jeho výrobu na mieru. V ponuke sú vysoké aj nízke mostíky. Vybrať si môžete aj medzi jedným alebo dvoma zábradliami, prípadne bez zábradlia.

 

Lavička

Záhradná lavička nesmie chýbať v žiadnej záhrade. Na trhu je veľká ponuka. Najtrvácnejšie sú drevené a kovové. Poskytujú miesto na relax a oddych.

 

Závesné svetielka a lampášiky

Dokážu dodať záhrade nielen osvetlenie, ale aj atmosféru. Aj tu sa dá pohrať s tvarmi, tematikou a farbami. Obľúbené sú aj lampášiky a závesné siete zo svetielok.

 

Všetky vyššie spomenuté dekorácie do záhrady môžu pôsobiť gýčovo. V rozumnom množstve však poskytnú záhrade príjemné oživenie. Pri navrhovaní záhrad sa znovu vracia trend využívania prírodných materiálov. Obľúbený betón čoraz častejšie nahrádza drevo a kameň.

 

Príklady pre originálnejšie dekorácie do záhrady

Kmeň zoťatého stromu sa dá využiť ako prírodný kvetináč. Do kmeňa vydlabeme jamu a dáme do nej pôdu. Následne tam zasadíme kvety. Kmeň stromu sa dá využiť aj na výrobu originálneho dreveného totemu. Sami sa pritom vyhráte s jeho ornamentami. Veľmi pekne ukážu staré drevené rebríky obrastené popínavými rastlinami. Z dreva tiež zhotovíte búdku pre vtáčiky.

 

Vytvorte si vlastnú minizáhradu s bonsajmi. Do črepníka nasypte hlinu. Zasaďte do nej bonsaje a rastlinky. Zakomponujte do minizáhradky ďalšie predmety podľa vašej voľby. Mini altánok, brána či jazierko dodajú vášmu dielu rozprávkový efekt.

 

Ako záhradnú dekoráciu použite starý bicykel. Upravte si ho podľa vašich predstáv. Bicykel môžete oprieť o strom alebo plot. Naaranžujte okolo neho kvety, rastliny a kamene.

 

Do záhrad intenzívne vstupujú aj vyradené potrubia a nepotrebné kovové predmety. Najlepšie vyniknú v spoločnosti atraktívnej zelene (napr. okrasných tráv) a na viditeľnejšom mieste.