Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Čo by ste mali vedieť o jarných cibuľovinách

Jarné cibuľoviny sú vo všeobecnosti veľmi obľúbenými kvetmi, ktoré vďaka svojej farebnosti rozžiaria aj ten najtemnejší kút. Výsadba jarných cibuľovín sa vo svojej podstate nemení, mení sa len obdobie počas ktorého tieto cibuľoviny vysádzame. Najlepšou kombináciou je vysádzanie jarných cibuľovín do zhlukov, ktoré vytvoria zaujímavé farebné obrazce. Ak si trúfate, môžete skúsiť kombinovať trvalky a cibuľoviny tak, že sa budú farebne, ale aj veľkosťou vzájomne dopĺňať.

 

Jarné cibuľoviny: Ktoré sú tie najobľúbenejšie?

Mnohí z nás každoročne vídajú snežienky, tulipány či narcisy, a to mnohí bez toho, aby vôbec vedeli že sa jedná o cibuľoviny - trvalky. Už len pri týchto troch zmienených druhoch cibuľovín môžeme bádať fakt, že každá z nich disponuje rôznou výškou. Vďaka tomuto faktu ich môžeme kombinovať a sadiť v rôznych úrovniach.

 

Predtým než začneme sadiť jednotlivé sadenice musíme mať na mysli, že je dobré ich sadiť do rovnakých či rôznorodých sadeníc. Pri jarných cibuliach si musíme dávať pozor na to, aby sa nám v zemi nestratili a v zemi "necestovali". Aby sme predišli týmto nepríjemnostiam, kvôli ktorým nám nemusia na jar cibuľoviny vyrásť, môžeme použiť košíky na cibuľoviny, ktoré ich udržia pokope.

 

Tulipány: Najlepšou voľbou do záhrad v ktorých chcete rozmanité kombinácie farieb jedného druhu sú určite tulipány. Určite najväčším dodávateľom cibuľovín je Holandsko, ktoré je týmto kvetom notoricky známe. Sadenie cibuľovín tulipánov nie je ničím špecifické, vydržia na rovnakom mieste niekoľko rokov bez toho, aby po záhrade ‘’cestovali’’  tak, ako to robia napr. snežienky. Tulipány sú dokonalé v záhonoch či v častiach záhrady, v ktorých chcete prebudiť farebnosť a sviežosť.

 

Snežienky: Sú prvými návštevníkmi záhrad, kedy môžeme poznať snežienky už počas zasnežených dní, kedy sa postupom času začínajú preberať k životu. Zo snežienok poznáme až 15 druhov, ktorých jednoduchosť poteší nejedného obdivovateľa kvetov.

 

Narcisy: Narcisy sú kvetom, ktorého kultivary sú skutočne rôznorodé. Kultivary sa od seba odlišujú predovšetkým výškou, než tvarom vnútra. Už v rôznych supermarketoch si môžeme všímať odrody narcisov, ktoré sa dajú pestovať v úplne malých črepníkoch. Iné sú vhodné do predzáhradiek, do skaliek či jednoducho tam, kde potrebujeme žiarivého a najmä vysokého figuranta vo forme spomenutého narcisu. Rovnako sa môžeme stretnúť aj s odrodami, ktorých farba je jemnejšia, prípadne okvetné lístky majú rôznu farbu.

 

Modré a biele modrice: Tento príznačný názov nesie rastlina, ktorá sa hodí do popredia skaliek či do malých kvetináčov. Charakteristické sú malými bobuľkami, ktoré majú príznačnú modrú či bielu farbu. Mnohí neskúsení pestovatelia si ju môžu zameniť s istým druhom levandule.

 

Jarné cibuľoviny sú skvelým spôsobom ako rozžiariť svoju záhradu. Ich výsadba nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu a výsledok je skutočne ohromujúci.