Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Vyskladajte si svadobnú kyticu z vašej záhrady

Plánovanie svadby je síce príjemná, ale zároveň i náročná úloha. Myslieť treba na mnoho detailov, aby ste si tento dôležitý deň naplno užili vy a rovnako aj vaši hostia.

 

Najviac túto udalosť prežívajú pravdepodobne nevesty. Každá túži vo svoj veľký deň zažiariť a podčiarknuť svoju jedinečnú krásu správne zvolenými šatami, účesom i make-upom a určite si dá záležať aj na výbere svadobnej kytice, ktorá neodmysliteľne patrí k nevestinej výbave a je dôležitou rekvizitou obradu a svadobného fotenia.

 

Prvá otázka, ktorú si treba zodpovedať, je farba výzdoby, ženíchových doplnkov, a teda aj svadobnej kytice.

 

Svadobnú kyticu si možno objednať u floristu, ktorý vám odborne poradí, alebo ak patríte k manuálne zručným a neprieči sa vám myšlienka čo-to ušetriť, môžete si ju vyskladať z kvetov z vlastnej záhrady či z lúky. Ak sa rozhodnete pre tento variant, výber konkrétnej kytice bude isto záležať aj od ročného obdobia a dostupnosti kvetov. Čím dostupnejšie kvety sú v danom období, tým sú lacnejšie.

 

Poďme sa pozrieť na konkrétne druhy kvetov, ktoré možno poľahky dopestovať a hodia sa do svadobnej kytice.

 

Svadobná kytica z frézií

Frézie sú typické svojou príjemnou vôňou a oči pohládzajúcimi farbami – biela, žltá, fialová, ružová, oranžová a červená. Biele frézie sa dokonale hodia k snehobielym šatám, ak by ste si ale zvolili iný odtieň šiat – zlatý alebo maslový, vhodnejšia je farebná kytica. Keďže majú frézie drobné kvietky, na bohatú kyticu ich budete potrebovať dosť veľa. Na druhej strane sú vhodné do ženíchovho pierka, menších kytičiek pre družičky, či dokonca do nevestiných vlasov ako ozdoba a prirodzený parfém.

 

Frézie možno sadiť v marci až apríli a kvitnúť budú do októbra. Keďže sú citlivé na chlad, pozor na jarné či prvé jesenné mrazy. V zime prežijú len v skleníkoch alebo v miestnosti pri okne - v prípade vhodných interiérových podmienok rozkvitnú aj v zime.

 

Svadobná kytica z tulipánov

Kto by nepoznal tento krásny a rozmanitý druh jarných kvetov. Ak si za svoj šťastný deň zvolíte práve jarné obdobie, tulipány sú veľmi vhodným kandidátom. Dajú sa vypestovať v rôznych farbách od bielej, ktorá je najpoužívanejšou práve vo svadobných kyticiach, ružovej, červenej, až po žlté, fialové a striekané rôznymi farbami. Jedinou nevýhodou týchto kvetov je, že potrebujú príjem čerstvej vody a živín, aby vydržali krásne a svieže, preto nezabudnite mať po ruke aj vázu s čerstvou vodou. Takisto sa neodporúča zvoliť si tento druh kvetov mimo ich kvitnutia, to znamená v marci a apríli.

 

Svadobná kytica z ruží

Patrí asi k najväčším klasikám svadobného dňa, pretože symbolizuje romantickú lásku svojou krásou sa nie nadarmo nazýva aj kráľovnou kvetov. Ruže nielenže krásne vyzerajú a voňajú, ale používajú sa aj v kozmetickom priemysle vďaka svojim skrášľujúcim účinkom. Vybrať si môžete z rôznych veľkostí a farieb. Pozor ale, ak si želáte bielu svadobnú kyticu, majte na pamäti, že biele ruže neexistujú – majú vždy jemne maslový alebo žltkastý nádych. Veľmi vhodným výberom bude dozaista svetloružová farba, stelesnenie nežnosti a jemnosti. Viac o ružiach sa môžete dočítať aj v našom článku.

 

Svadobná kytica z lúčnych a záhradných kvetov

Na záver sme si nechali asi najromantickejšiu verziu svadobnej kytice vhodnú pre všetky éterické a romantické ženy – kytica z lúčnych kvetov alebo tých z vašej záhrady.

 

Margarétky, slnečnice, nezábudky, iskerníky, kamilky, hortenzie, nevädze, klinčekyorgován, vlčí mak, alchemilka pôsobia nežne a pôvabne v rukách ktorejkoľvek nevesty. Dajú sa kombinovať v rôznych farebných prevediach, veľkostiach a tvaroch. Dnes už dávno neplatí, že svadobná kytica musí byť len guľatého tvaru, módne sú aj rôzne nepravidelné a košaté kytice.

 

Prajeme príjemné plánovanie vášho šťastného dňa.