Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Záhrada v júli: Čo robiť v najteplejšom mesiaci?

Záhrada v júli je obdobím, kedy väčšina trvaliek a letničiek nadobúda svoj kvet. Tento letný mesiac sa však radí aj medzi najhorúcejšie mesiace celého roka, a preto s prácami v záhrade musíme byť opatrní. Samozrejmosťou práci v záhrade je pravidelné zavlažovanie, bez ktorého by väčšina rastlín horúčavy neprežila. Riadime sa však pravidelom, ktoré nám radí polievať skoro ráno alebo neskôr vo večerných hodinách. 

 

Záhrada v júli 

- Odstrihneme či orezávame odumreté kvety letničiek či trvaliek. Niektoré druhy kvetov opäť vykvitnú ešte v tomto období. 


- Úpravu trávniku by ste mali vykonávať neskôr večer keď zapadne slnko - kvôli jej vysušeniu. Rovnako neodporúčame jej kosenie na malú výšku, pretože trávnik môže rýchlo vyschnúť. 


- Svoj čas môžeme venovať úprave živých plotov, rovnako ako úprave tvaru tují. 


- Aj hnojenie rastlín by malo zmeniť svoj charakter - prestávame hnojiť dusíkatými hnojivami, nakoľko falošne predlžujú vegetačné obdobie. Týmto spôsobom znižujeme ich mrazuodolnosť a riskujeme ich úhyn počas zimného obdobia.


- Venujeme sa hnojeniu hortenzií - počas horúcich dní si vyžadujú dostatok zálievky, ktorú kombinujeme s tekutým hnojivom, a tým podporujeme rast kvetenstiev.