Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

10 najkrajších kvetov sveta. Súhlasíte s naším výberom?

Vybrať najkrajšie kvety sveta nie je najľahšia úloha. Veď každý je krásny, voňavý a unikátny. Kvety tvoria dôležitú úlohu v našom živote. Zlepšujú náladu a rozveseľujú dušu. Ktoré najviac lahodia ľudským očiam?

 

1. Ruža

Ruža právom patrí k najkrajším kvetom na zemi. Na svete je známych cca 1000 rôznych druhov. Pôvodom všetkých vyšľachtených ruží je ruža šípová. Ruže sa vysádzajú na jar od marca do polovice mája a pokiaľ nie je zamrznutá pôda aj na jeseň. Pri správnej starostlivosti kvitnú ruže od leta až do prvých mrazov.

 

2. Pluméria

Pôvodom plumérie je oblasť Strednej Ameriky, Karibik a Brazília. Iné zdroje uvádzajú, že tento „voskový kvet“ pochádza z Indie. Samotný kvet je dokonca jedlý. Ideálny čas pre ich vysievanie je jar. V tomto období je jednoduchšie zohnať čerstvé semená. Na svoj rast a existenciu potrebuje veľa slnka a kvitne v lete.

 

3. Pivoňka

Jedným z najkrajších kvetov je určite aj Pivoňka. Má veľký a voňavý kvet, ktorého priemer býva aj viac ako 25 cm. Je obľúbeným kvetom neviest. Vysádza sa v polovici septembra, pri hlinitej pôde treba počkať do jari. Rozkvitá od apríla do júna.

 

4. Dália

Inak nazývaná aj Georgína. Hľuzy dálie sa sadia začiatkom mája. Ak sadíte odrezky, treba počkať do konca mája, kedy už nebývajú mrazy. Georgína kvitne od leta do jesene a potrebuje obzvlášť výdatné zalievanie a pravidelné hnojenie aspoň 1krát za týždeň.

 

5. Orchidea

Orchidea je symbol krásy a šarmu. Kvitne počas celého roka. Ak sa práve tej vašej nedarí, dajte ju na chladnejšie a svetlé miesto, to by ju malo vyprovokovať ku kvitnutiu. Vhodný čas na presádzanie orhchideí je vždy, keď rastlina práve nekvitne.

 

6. Hortenzia

Medzi najkrajšie kvety sveta sa radí aj hortenzia. Tento kvet je mohutnejší a trvácny. Okamžite na seba upúta pozornosť. Vysieva sa na jar a kvitne od júna do septembra.

 

7. Ľalia

Ľalia je nenáročná a mrazuvzdorná rastlina. Má dokonca aj liečivé a hojivé účinky. Pomáha hlavne pri zapálených ranách a svalových bolestiach. Väčšina druhov ľalií sa sadí na jeseň alebo na začiatku jari. Tie najskoršie druhy začínajú kvitnúť v máji, neskoršie v septembri.

 

8. Krokus

Krokus je jeden z najkrajších jarných cibuľovín. Na to, aby sa ukázal v celej svojej kráse, potrebuje svetlo a vlhko. Sadí sa na jeseň. Čím skôr sa zasadí, tým skôr je ozdobená kvetmi. Krokusy kvitnú z pomedzi cibuľovín ako prvé skoro na jar.

 

9. Klinček

Do rebríčka najkrajších kvetov sveta patrí nepochybne aj klinček, nazvaný tiež hrebíček. Má okolo 250 druhov. Klinčeky pestované ako letničky vysievame vo februári a druhy pestované ako dvojročné sa vysievajú v júni. Vonia a kvitne počas celého leta až do septembra.

 

10. Margaréta

Ľudovo ju možno nazvať aj rmenec, kačica, lienka, bocian, či svätojánsky kvietok. Rastlinka pôvodom z Európy nie je náročná na pestovanie. Jej semená sa vysievajú v apríli, prvé kvety sa objavujú v júni a kvitne až do konca októbra. Vydrží veľmi dlho aj vo váze.

 

Chýbal Vám v tomto zozname váš obľúbený kvet? Dajte nám do komentárov vedieť, ktorý to je!