Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Týchto 8 kvetov vám okrášli záhradu a jeseň

I chladnejšie jesenné dni môžu rozohriať a prežiariť atraktívne jesenné kvety. Viete, ktoré z nich vám môžu skrášliť záhradu? Medzi kvety, ktoré kvitnú na jeseň patria sirôtky, lomikameň, chryzantémy, astry a astrovky, dálie a georgíny.

 

Sirôtky

Nazývané aj fialky, majú radi pôdu s obsahom humusu. Neznášajú preliatie a priame slnko. Ak chceme, aby nám skrášľovali jesennú záhradu, mali by sme ich sadiť až počas prázdninových mesiacov.

 

Lomikameň

Predstavuje drobnú a otužilú trvalku. Táto trvalka je ideálna do skalkovej výsadby. V závislosti od odrody má biele, červené, bordové alebo i žlté kvety. Kvitne aj neskoro na jeseň. Lomikameň je najsevernejšie kvitnúcou rastlinou na svete. Táto krásna a malá rastlina rastie aj na Slovensku v Tatrách.

 

Chryzantémy

Sú kvety, bez ktorých si nevieme jeseň ani predstaviť. Neprospieva im premokrenie. Bohato kvitnú niekoľko týždňov.

 

Astry a astrovky

Nevyžadujú si príliš veľa starostlivosti. Preto sú ideálne napríklad aj na chalupy. Znášajú horúčavy, či výkyvy teplôt. Stačí, aby ste ich na začiatku sezóny pohnojili a raz týždenne poliali.

 

Georgíny

Odborným názvom sa georgíny volajú dahlie a sú neoddeliteľne spojené s príchodom babieho leta. Nachádzajú uplatnenie ako solitéry, čiže samostatne stojace alebo rastúce rastliny. V skupinkách tieto jesenné kvety dotvárajú pestré záhony. Dekoračné druhy sú vhodné do trávnikových partií. Rozmanitosť jednotlivých druhov sa prejavuje v bohatej farebnej škále, rozličných tvarov kvetov i výške.

 

Údajne najkrajšími kvetmi, ktoré kvitnú na jeseň sú vres, bradavec a fakľovka

Vres

Trochu nenápadný vres počas celého roka vytvára vo vresovisku hustý zelený koberec. Na jeseň dá o sebe vedieť kvitnutím, ktoré neprehliadnete.

 

Bradavec klandonský

Nazývaný aj WORCESTER GOLD je nižší, polo-drevnatý opadavý ker. Koncom augusta kvitne modro-fialovými kvetmi, ktoré sú veľkým lákadlom pre čmeliaky a motýle. Má úzke, žiarivé žlté listy, ktoré sú mimoriadne dekoratívne po celý rok. Je mrazuvzdorný do -25°C.

 

Fakľovka

Je trvalka, ktorá sa nazýva fakľa práve vďaka drobným kvietkom výrazných farieb. Z diaľky skutočne tieto súkvetia pripomínajú horiacu pochodeň.

 

Kvety sadené na jeseň

Kvety, ktoré sa sadia na jeseň sú semená okrasných cesnakov, narcisov, botanických tulipánov, či botanických šafranov (krokusov). Sadia sa aj čemere, tavolín a astra.