Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

3 chutné recepty na pesto z medvedieho cesnaku

Pesto z medvedieho cesnaku je obľúbeným dochucovadlom nie len v modernej kuchyni. Okrem výnimočnej cesnakovej chute nadobúda pesto, vďaka listom z medvedieho cesnaku, atraktívnu zelenú farbu, ktorá osvieži každé jedlo. Okrem toho, že si pesto z medvedieho cesnaku môžete zakúpiť v rôznych supermarketoch, chuť vyrobeného pesta sa nedokáže vyrovnať azda žiadnej kúpenej náhrade. Príprava pesta z medvedieho cesnaku je nenáročná a aj napriek tomu dokáže zázraky.

 

Pesto z medvedieho cesnaku s chilli a citrónom

Chilli pridané v recepte na pesto z medvedieho cesnaku je určené pre gurmánov, ktorí si radi vychutnajú pálivú chuť. Množstvo chilli je prakticky neobmedzený, dôležité je to, aby aróma a chuť chilli úplne neprekryla prirodzenú chuť medvedieho cesnaku. Na tento recept budeme potrebovať:

 

- Čerstvý medvedí cesnak

- Olivový olej

- Citrón

- Chilly

- Orechy podľa vlastnej preferencie

- Soľ

 

1. Prvým krokom je dôkladné umytie pod tečúcou vodou. Z hľadiska praktickosti umývame listy medvedieho cesnaku pod prúdom studenej vody. Takto umyté listy vkladáme na dno hlbokej misky, kde ho rozmixujeme.


2. Postupne pridávame olej a citrón, kedy zmes vďaka týmto pomerne riedkym zložkám nadobudne hustejší charakter.


3. Ďalej postupne pridávame najemno posekané orechy, himalájsku soľ, chilli podľa preferencií. Oleja pridávame toľko, aby nebola zmes príliš hutná.

 

Aromatické pesto z medvedieho cesnaku

Arómu v tomto recepte zabezpečuje zakomponovanie muškátového orieška do pesta z medvedieho cesnaku. Skvelo sa hodí pre dochucovanie morských plodov. Počas pripravovania tohto pesta sme s množstvom muškátového orieška obozretní, jeho úlohou je dodanie arómy. Na prípravu budeme potrebovať:

 

- Medvedí cesnak

- Soľ

- Citrónová šťava

Rozdrvený muškátový oriešok

 - Olivový olej

 

Príprava je rovnaká ako v predchádzajúcom recepte. Je veľmi ťažké váhovo odhadnúť to, koľko citrónovej šťavy či muškátového orieška je možné do zmesi pridať. Preferencie sú rôzne a rovnako aj aróma a intenzite muškátového orieška. S ingredienciami sme obozretní, zmes postupne ochutnávame.

 

Naturálne pesto z medvedieho cesnaku

Základný recept, ktorý je alfou a omegou mnohých variáciá pesta z medvedieho cesnaku. V tomto recepte sa nenachádzajú rušivé zložky, ibaže by bol problémom samotný medvedí cesnak. Na recept základnej zmesi pesta medvedieho cesnaku si pripravíme:

 

- Čerstvé listy medvedieho cesnaku

- Olivový olej

- Čierne korenie

- Morská soľ

 

Pesto z medvedieho cesnaku má rôzne množstvo variácií, ktoré aj tak vznikli kombinovaním surovín v základom recepte. Stačí mať pripravených zopár zaváraninových pohárov základného pesta z medvedieho cesnaku a jeho chuť si môžete ladiť podľa toho, k akému jedlu sa pesto aktuálne podáva. Je už len na vás, či máte v pláne okoreniť ho chuťou chilli, alebo dáte prednosť jemnému mandľovému maslu.