Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Na prvé jarné kvety vo vašej záhradke sa pripravte v predstihu

Po zime sa nám cnie po zeleni a celé naše bytie potrebuje krásu prvých jarných kvetov. Najlepšie je nenechať túžbu po kráse na náhodu a pripraviť sa na to už na jeseň. Raj na pohľad si môžeme pripraviť aj doma. A najlepšie je, keď si jarné cibuľoviny vysadíme tam, kde ich budeme môcť obdivovať každý deň a tešiť sa z ich rastu a krásy. Môžeme ich vysadiť na miesta, kde ich budeme vidieť aj z vnútra. Napríklad blízko terasy. Alebo tak, aby sme ich videli hneď ráno cestou do práce. Aj deti ocenia krásu prvých jarných kvetov. Pokiaľ, ich ustrážime, aby si z nich neurobili kytičku... Vypestujme si doma prvé jarné kvety. Ktoré sú to?

 

Snežienky

Snežienka je zákonom chránená, čo znamená, že by sme ju vôbec nemali trhať. Aj tak je najkrajšia tam, kde narástla. V prírode. Vypestovať si ju však môžete aj doma. Je to jednoduché. Na stanovisku vydrží niekoľko rokov. Najlepšie je slnečné stanovisko.

 

Krókus a šafran

Sú to vlastne dva názvy jedného rastlinného rodu. Niektoré jeho druhy kvitnú na jar a iné na jeseň. Jesenne kvitnutie sa považuje za predčasné. Krokusy kvitnú v rôznych farbách. Krásne sú vysadené v trávniku. Ozdobia ho neskutočne. A kosenia sa netreba báť. Kým bude potrebné trávu pokosiť, krokusy odkvitnú.

 

Fialky

Okrem toho, že sú krásne, sú aj veľmi liečivé. Z fialiek sa dá vyrobiť sirup. Môže byť aj fialový, len musíme použiť biely cukor a nesmieme použiť citrón. Čaj a sirup z fialiek sa používa pri zápaloch dýchacích ciest, zachrípnutí, kašli, zahlienených prieduškách, pri zápalových ochoreniach pohybového aparátu, či pri reumatických bolestiach.

 

Prvosienky

Prvosienky sú typickým kvietkom na našom území. Vypestovať si ho môžeme ľahko aj doma. Je krásny a nezameniteľný.  Vďaka svojím hrubým koreňom môže na jednom mieste prežiť aj päťdesiat rokov. Kvitne od konca marca až do mája.

 

Modravka

Patrí k prvým poslom jari. Už v marci kvitnú jej modré kvety s bielym okom uprostred. Veľmi vďačná je v skalkách na slnečných miestach alebo stanovištiach s polotieňom.

 

Narcis

Narcisy vyrastajú z cibuliek. Je ich mnoho druhov. Líšia sa farbami aj tvarom kvetu. Vybrať si teda môžeme druh od výmyslu sveta.

 

Tulipány

Tulipán je absolútna klasika. Tradične sa spája s Holandskom. Ich pestovanie je nenáročné. Množstvo farieb, v krorých tulipán kvitne nenechá nikoho chladným.

 

Prečítajte si ďalšie overené rady na našom blogu