Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Jarné kvety: Nechajte rozkvitnúť záhradu už od marca

Po dlhom chladnom období zimy prichádza jar a s ňou aj prebúdzanie prírody. A povedzme si úprimne, čo môže byť krajšie ako záhrada plná kvitnúcich jarných kvetov? Vyčarte si aj vy s týmito jarnými kvetmi záhradu plnú farieb.

 

Najkrajšie jarné kvety, ktoré začínajú kvitnúť skoro na jar

Čemerica - má husté plné kvety. Ideálnym stanoviskom pre jej pestovanie je polotieň pod korunami listnatých stromov. Pôdy by mali byť humózne, dobre priepustné a s dostatkom vlahy najmä v jarnom období. Na vhodnom stanovišti ide o nenáročnú trvalku, ktorá je schopná tolerovať aj dlhšie sucho počas leta. Údržba spočíva v odstránení starých listov ešte pred vyrašením nových kvetov.

 

Kosatec 'Wild West' – je bohato kvitnúca rastlina, ktorá svoju krásu ukáže v záhone, ale využíva sa aj pri viazaní kytíc. Má krásny exotický kvet. Dobre jej je na slnku a obľubuje  priepustnú záhradnú pôdu. Výška dospelej rastliny dosahuje do 100 cm.

 

Poniklec - nemá špeciálne nároky na pestovanie. V prvom roku po výsadbe si vyžaduje pravidelnú zálievku, aby sa mu vyvinul kvalitný koreňový systém. Obľubuje slnečné stanovisko. Obdobie kvitnutia je u neho možné predĺžiť odstránením už odkvitnutých kvetov.

 

Španielske sedmokrásky - sú takisto nenáročné na pestovanie. Základom úspešného pestovania je ich vysadenie na slnečné stanovisko. V miernom polotieni síce tiež porastú, ale budú menej kvitnúť. Sedmokrásky kvitnú od marca až do septembra.

 

Trpasličí kamzičník – je veľmi obľúbený jarný kvet. Kamzičník je podobný margarétkam, má zlatožlté kvety a sýtozelené lístie. Najvhodnejšie je pre neho polotienisté stanovište. Vo vlhkých oblastiach je náchylný na zahnívanie koreňov.

 

Iberka – pochádza z južnej Európy a Malej Ázie. Nízka a vždyzelená rastlina s bielymi kvetmi je nenáročná na starostlivosť. Je vhodná najmä pre okrajovú výsadbu, medzi prírodné kamene alebo terasovú dlažbu. Vyznačuje sa mrazuvzdornosťou. Má rada vlhko, ale nie zimné vlhko.

 

Tarička ružová - táto odroda jarných rastlín má okúzľujúce tmavo-ružové až purpurové kvety. Tvorí veľké vankúše. Celkovo je nenáročná na starostlivosť a okrem toho má liečivé schopnosti.

 

Levízia - porcelánová ružička - nad jej tmavozelenými listovými ružicami vynikajú unikátne kvety v hustých zväzkoch. Je potrebné ju vysadiť tak, aby mala v zime suchšie miesto, inak jej hrozí hniloba koreňov. Vyniká hlavne v skalkách, vo vyvýšených a v štrkových záhonoch, či v kvetinových múrikoch. Veľmi dobre jej kvety vyniknú v dekoratívnych črepníkoch.