Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Predaj ovocných stromov: Zorientujte sa v rôznorodej ponuke

Predaj ovocných stromov ponúka skutočne široké spektrum druhov, ktoré si môžeme zasadiť do každej záhrady. Druhy stromov rozlišujeme nie len podľa odrôd či druhov ovocia, ale aj podľa toho, akým štýlom sú tieto stromy pestované. Príkladom môžu byť stĺpovité ovocné stromy či nízkokmenné ovocné stromy, pričom každý z týchto druhov nesie určité špecifiká vhodné pre rôzne typy záhrad. Výber toho správneho druhu je dôležitý z pohľadu vašej ďalšej spokojnosti. Ich starostlivosť je však odlišná, dočkáte sa však plnohodnotnej úrody.

 

Stĺpovité ovocné stromy

Stĺpovité ovocné stromy a ich predaj je čoraz viac populárnejšou záležitosťou medzi mnohými záhradkármi. Nemusíme byť expertmi, čo sa pestovania stĺpovitých stromov týka, na to, aby sme si ich vedeli vhodne zasadiť, starať sa o ne a dopestovať prvú úrodu. Je dobré vedieť, že stĺpovité stromy, napríklad stĺpovité jablone, majú genetickú predispozíciu rásť do určitého tvaru. Táto genetická štruktúra bola vyvinutá na základe šľachtenia rôznych, aj tých menej tradičných, odrôd jabloní. Ich tvar môžeme korigovať vhodným rezom, ktorý je však dôležitý a v prípade, že sme si nie istý tým, ako ho vykonať mali by sme to nechať na profesionála. Nesprávnym rezom, ktorý by zasiahol do hlavných koreňov, by sme mohli totiž porušiť strom tak, že by úroda bola minimálna, prípadne nekvalitná.

 

Umiestnenie týchto stromov je rôzne a vo všeobecnosti záleží len na nás. Stromom vo všeobecnosti vyhovuje rozľahlý priestor pre ich pestovanie, slnečné podmienky. Pri stĺpových ovocných stromoch je ich primárnou výhodou komplexnosť a fakt, že nie sú príliš rozkonárené. Môžeme ich bez problémov pestovať na balkónoch, terasách, na zúžených miestach či malých záhradách, ktorých obyvatelia si chcú vychutnať domáce ovocie.

 

Nízkokmenné ovocné stromy

Nízkokmenné ovocné stromy sa skvele hodia do záhrad s estetickým zámerom. Predaj nízkokmenných stromov sa v posledných rokoch rapídne zvýšil, a to najmä z dôvodu ich obľúbenosti z hľadiska kompaktnosti a šetrenia miesta. Nízkokmenné ovocné stromy sú omnoho nižšie než ich materské odrody, hoci sa iné aspekty pestovania, až na rez, nemenia.  Stretávame sa najčastejšie s predajom nízkokmenných stromov odrôd čerešní, višní, jabloní, ale aj marhúľ. Nevýhodou môže byť náchylnosť na rôzne druhy chorôb a plesní, keďže sú tieto odrody šľachtené, stále však menej než pri stĺpovitých stromčekoch.

 

Predaj stĺpových stromov či tých nízkokmenných ovocných stromov je čoraz vo väčšej obľube a to najmä vďaka šetrenia miesta. Tieto stromy si nevyžadujú taký priestor ako prvotné odrody pričom sa kvantita ich plodov vzhľadom na veľkosť stromu nemení.