Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Smoothie recepty priamo z vašej záhradky

Leto nám prináša mnohé radosti, medzi nimi nepochybne slnko a príjemné teploty. Tie nám zabezpečia hnedastý nádych pokožky, aj možnosť konečne po roku vybehnúť k vode alebo len tak relaxovať na záhrade. Leto nám tiež prináša dlho očakávané úrodné plody, o ktoré sme sa počas jari starali. Reč je o letnom ovocí, bežne pestovanom a dostupnom v našich záhradách. A čo je viac ako domáce, chutné ovocie bez umelej chuti a množstva chemikálií?

 

Je mnoho možností, ako také ovocie zužitkovať. Či už je to jeho konzumácia v surovom stave bez úpravy alebo rôzne iné podoby. Napríklad zaváraniny, džemy, zmrzliny, či drene. Jednu možnosť, ako využiť výborne čerstvé ovocie, predstavuje výroba smoothie. To nás dokáže príjemne osviežiť a v neposlednom rade zasýtiť. Nie nadarmo sa za krátky čas stalo hitom našich kuchýň a obľúbenou alternatívou raňajkových pokrmov. Je to kašovitý a výživný pokrm, ktorý dodá energiu, vitamíny, živiny a nakopne vás do nového dňa.

 

Existuje široké spektrum smoothie receptov rôznych kombinácii. Smoothie sa vyznačujú tým, že do nich môžete pridať skoro čokoľvek, na čo máte chuť. Môžeme si pripraviť nápoj len z ovocia alebo ho môžeme skombinovať aj s pridanou zeleninou. Pri ich výrobe využívame mlieko alebo jogurt. Ale taktiež kokosové alebo sójové mlieko, či zelený čaj. Je možné zaliať smoothie aj obyčajnou vodou. Tým si zabezpečíte osviežujúcejšiu variantu. V článku vám ponúkneme rôzne zaujímavé recepty na prípravu tohto obľúbeného nápoja. Tie vám zaručia nielen skvelú chuť ale tiež prísun množstva vitamínov.

 

Smoothie totiž predstavujú skvelý zdroj vitamínov, minerálov, antioxidantov, či stopových prvkov. Sú tiež skvelým zdrojom vlákniny. Ich príprava je naozaj jednoduchá a nezaberie veľa času. Výborne zasýtia a na druhej strane nezaťažujú tráviacu sústavu. Telo ich navyše dokáže ľahko stráviť. Predstavujú výbornú možnosť raňajok. Keďže sa do nich častokrát pridávajú orechy, či semienka, zabezpečujú tak prísun aj ďalších zdraviu prospešných látok.

 

Smoothie recepty

Mliečne typy smoothie

Prvý recept v sebe kombinuje jablko, avokádo a banán. V mixéri si na kašu rozmixujeme tri kusy avokáda, 2 kusy jabĺk a dva banány. Následne dolejeme 2 deci prevareného a vychladnutého mlieka a vyšľaháme. Na záver ešte dochutíme citrónovou šťavou. Podávame chladené.

 

Vitamínovú a hlavne chutnú bombu nám zabezpečí banánové smoothie s černicami. Najskôr si pripravíme dva rozmixované banány. Následne k nim pridáme ľubovoľné množstvo černíc, ovsené vločky, chia semienka a mlieko. Všetko spolu rozmixujeme a po naliatí do pohára ozdobíme mätou.

 

Vodové typy smoothie

Chutný a osviežujúci nápoj získate zmiešaním jedného kivi, šiestich jahôd a jedného banánu. Nakrájané ovocie vložíme do mixéru, zalejeme pohárom vody a rozmixujeme do hladka. Podávame chladené.

 

Banány môžeme chutne kombinovať tiež s pomarančmi. Štyri ošúpané pomaranče si rozmixujeme s 200 ml studenej vody. Následne pridáme dva banány, päť kociek ľadu a jednu polievkovú lyžicu medu. Znovu rozmixujeme.

 

Zeleninové smoothie

Na prípravu lahodného nápoja môžeme vo veľkej miere využiť aj zeleninu z našej záhradky. Ako aj v prípade nasledujúceho receptu. Použijeme jednu mrkvu, jedno jablko, malú červenú repu, päť listov špenátu a tiež jeden až dva hrnčeky vody. Jablko aj zeleninu očistíme, nakrájame, zalejeme vodou a rozmixujeme ako obvykle. Následne si už len vychutnáme chutný a zdravý nápoj.