NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Návod na pestovanie

Doba výsadby

V nádobách celoročne.

Hnojenie

Na jar hnojte 1-krát plným hnojivom, ktorý zapracujte do zeminy. Rovnako môžeme rastliny pohnojiť tekutým hnojivo raz týždenne. Posledný krát hnojíme v polovici augusta.

Ochrana rastlín

Požadované informácie nájdete v tomto návodu u jednotlivých skupín rastlín.

Rez

Rez jednotlivých skupín rastlín je detajlne popísaný v príslušných kapitolách tohoto návodu.

Spon rastlín

Do nádob alebo korýt vysádzame rastliny o niečo hustejšie ako voľne v záhrade.

Všeobecný text

Ihličnany alebo okrasné kríky v nádobách.

Výsadba

Používame dostatočne veľké nádoby. Čím väčší objem zeminy je v nádobe, tým lepšie sa rastliny vyvíjajú. Príprava nádoby k vysádzaniu: V nádobe musia byť dostatočne veľké otvory pre odtok prebytočnej vody a na jeho dne 5 cm silná drenážna vrstva (napr. hrubý štrk). Na túto drenážnu vrstvu položíme netkanou textíliu (bežne používanou napr. pri pestovaní zeleniny), aby sa zemina nemohla zmiešať s drenážnou vrstvou. Ako zeminu k sadeniu použijeme najlepšie hotový substrát pre kvetiny, ktorý zmiešame s bežnou záhradnou zemou.

Zavlažovanie

Rastliny na balkónoch a terasách denne zalievame, sucho je veľkým nepriateľom tejto skupiny rastlín.

Zimná ochrana

Veľkým nepriateľom tejto skupiny rastlín je sucho. Zalievať by sme mali aj v zime. Najlepšie ešte pred zimou, alebo keď nočné teploty klesajú pod bod mrazu, poriadne zalejeme rastlinu. Táto zásada platí aj pre všetky ostatné rastliny v nádobách, ktoré prezimujú vonku! V mnohých prípadoch škody v priebehu zimy nespôsobí mráz, ale chýbajúca vlhkosť v nádobe. Mráz znižuje vodu v pôde. Rovnako neškodí zakrytie čečinou.