Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Špargľa

Doba výsadby
Marec až máj
Hnojenie
Špargľa potrebuje relatívne veľa hnojiva. Najlepšie je použiť organické plné hnojivá na jar. Skoro v lete môžete hnojenie ešte raz zopakovať.
Rez
Zber ukončite 24. júna, aby rastlina stihla do jesene spevnieť. Na jeseň sa zrezávajú suché zvyšky.
Spon rastlín
Biela špargľa 35 cm, zelená 25 cm v rade; rozpon radov 1,5 m.
Všeobecný text
Špargle z našej ponuky môžete zberať biele alebo zelené. Na prvý zber by ste si mali počkať približne 2 roky. Špargľa musí najprv spevnieť, až potom môže nastať prvý zber. Ak chcete zberať bielu špargľu, musíte ju vytiahnuť z asi 25 cm vysokého násypu, keď spozorujeme na povrchu násypu jemné nezrovnalosti. Zelené špargle nepotrebujú násyp, tie sa odrezávajú priamo nad zemou. Pokiaľ špargle nemôžete hneď vysadiť, môžete ich skladovať 1 mesiac na chladnom a suchom mieste.
Výsadba
Potrebujú piesčitú pôdu bohatú na humus. V ílovitých pôdach je lepšie pestovať zelenú špargľu. Rozmery pre výsadbu bielych šparglí 22 - 25 cm hlboké jamy, pre zelené špargle 8 -10 cm hlboké. Šírka jamy zospodu je 20 cm. Korene rozšírte do hviezdicovitého tvaru a rastlinu prikryte 8 -10 cm vrstvou zeminy. Špička hlavy musí ležať asi 15 cm pod zemou. Vykopanú zeminu navŕšime po stranách a vytvoríme tak násyp. Jemne zalejte. Násyp priebežne zbavujte buriny.
Zavlažovanie
Obyčajne sa zalievajú len pri výsadbe.
Zimná ochrana
Nie je nutná žiadna ochrana pred mrazmi!