NAPÍŠTE OBJ. ČÍSLO, ZVOĽTE množstvo A OBJEDNAJTE:

+

Návod na pestovanie

Doba výsadby

Marec až máj

Hnojenie

Špargľa potrebuje relatívne veľa hnojiva. Najlepšie je použiť organické plné hnojivá na jar. Skoro v lete môžete hnojenie ešte raz zopakovať.

Rez

Zber ukončite 24. júna, aby rastlina stihla do jesene spevnieť. Na jeseň sa zrezávajú suché zvyšky.

Spon rastlín

Biela špargľa 35 cm, zelená 25 cm v rade; rozpon radov 1,5 m.

Všeobecný text

Špargle z našej ponuky môžete zberať biele alebo zelené. Na prvý zber by ste si mali počkať približne 2 roky. Špargľa musí najprv spevnieť, až potom môže nastať prvý zber. Ak chcete zberať bielu špargľu, musíte ju vytiahnuť z asi 25 cm vysokého násypu, keď spozorujeme na povrchu násypu jemné nezrovnalosti. Zelené špargle nepotrebujú násyp, tie sa odrezávajú priamo nad zemou. Pokiaľ špargle nemôžete hneď vysadiť, môžete ich skladovať 1 mesiac na chladnom a suchom mieste.

Výsadba

Potrebujú piesčitú pôdu bohatú na humus. V ílovitých pôdach je lepšie pestovať zelenú špargľu. Rozmery pre výsadbu bielych šparglí 22 - 25 cm hlboké jamy, pre zelené špargle 8 -10 cm hlboké. Šírka jamy zospodu je 20 cm. Korene rozšírte do hviezdicovitého tvaru a rastlinu prikryte 8 -10 cm vrstvou zeminy. Špička hlavy musí ležať asi 15 cm pod zemou. Vykopanú zeminu navŕšime po stranách a vytvoríme tak násyp. Jemne zalejte. Násyp priebežne zbavujte buriny.

Zavlažovanie

Obyčajne sa zalievajú len pri výsadbe.

Zimná ochrana

Nie je nutná žiadna ochrana pred mrazmi!