Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Ktoré ovocie a kvety dali názov farebným odtieňom?

V článku o farbách, ktorých názov sa vyvinul od názvov ovocia a kvetov pokračujeme ďalej. Zoznámte sa s farbami misty rose, koralovou, fuchsiovou, mandľovou, či slivkovou farbou. Nezabudli sme ani na farbu orchid. Ak chcete mať v šatníku, či interiéry lúku, uprednostnite práve tieto farby.

 

Misty rose

Je hmlovo ružová farba. Ružová farba vzniká pridaním bielej farby do červenej. Biela farba je v tomto prípade oslobodzujúca. Červená sa upína k určitému cieľu, kam smeruje svoju energiu, biela ju oslobodzuje a poskytuje jej väčší priestor. V ružovej farbe je zahrnutá voľnosť a zároveň energia - nežná aktivita.

 

Táto farba prezrádza sentimentalitu, jemnosť osobnosti, ktorá túto farbu preferuje. Romantické city sú pre ňu priam charakteristické. Málo zmyslu pre praktickosť života so sklonmi k skrášľovaniu podľa vlastných predstáv jej často spôsobuje sklamania a problémy.

 

Koralová farba

Je odtieňom červenej farby. Tento červeno-oranžový hit priam ovládol ulice v roku 2014, kedy bola táto farba trendom. S koralovou farbou dosiahnete letný vzhľad. Ak chcete v koralovej skutočne vyniknúť, mali by ste si dať pozor, ktorý odtieň zvolíte. Tie dámy, ktoré sa vedia opáliť pekne dohneda, môžu experimentovať so sýtejšími odtieňmi. Naopak, ženy s bledou pokožkou by mali zvoliť radšej jemnejšiu koralovú, takú, ktorá má bližšie k ružovej. No a ktorý odev by vám nemal chýbať? To necháme na vás, skvelou voľbou v lete sú však napríklad šaty alebo sukňa.

 

Fuchsiová farba

Je farba v ktorej sa tóny intenzívnej ružovej miešajú s odtieňami fialovej a vytvárajú silný vizuálny dojem. Pokiaľ patríte k dámam s láskou k elegancii a ženskosti, nebojte sa voliť fuchsiové šaty. Puzdrový strih, decentná dĺžka a vhodne zvolené doplnky z vás spravia najpôvabnejšiu dámu kancelárie.

 

Mandľová farba

Bola farbou roka 2015. Vo svete túto farbu označili ako pražené mandle, my by sme povedali, že ide o jemnú hnedú. Zemité odtiene sú každoročne veľmi populárne a tentoraz prichádzajú vo svetlých variantoch. Vďaka čistote a sviežosti tejto farby sa do nej môžete odieť od hlavy po päty.

 

Orchidea, orchid

Farba roka 2014, ktorou bola žiarivá orchidea vyjadruje originalitu, charizmu a podporuje kreativitu. Je to výrazná exotická fialová, ktorá pôsobí teplo, čarovne a zároveň veľmi odvážne. Ak sa zaujímate o psychológiu farieb a veríte, že dokážu ovplyvňovať nálady ľudí, tak podľa odborníkov „žiarivá orchidea“ vzbudzuje dôveru, vyžaruje radosť, lásku a zdravie a má v sebe určité kúzlo. Má viacero teplých i chladnejších podtónov.

 

Slivková farba

Je odtieňom fialovej farby. Radí sa medzi chladné farby. Je sekundárnou farbou. Symbolizuje pokoru, vyrovnanosť, pokánie, pôst, obetu, rozhodnosť. Je duchovnou farbou. Fialovú farbu zvyknú voliť ľudia diplomatickí, zdržanliví a uzavretí, ako aj ľudia originálni a umelci. V roku 2015 boli trendom leta pery slivkovej farby.

 

Z tmavších farieb, ktoré sú takisto súčasťou každej jesennej módy, sa do popredia derie farba slivky. Fialová zahlásila nástup už na jar tohto roku a s prichádzajúcim chladnejším obdobím naberá na sýtosti. Nina Ricci, Marc Jacobs i Prada ukazujú, že šaty i kabáty v tejto farbe budú jedným z hitov jesennej módy 2017.