Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Nepodceňujte výber záhradného nábytku

Najčastejšie zvykneme svoj voľný čas tráviť v záhrade. Podaktorí ho tu trávia i počas svojej dovolenky. Málokto z nás si vie predstaviť odpočinok na záhrade bez záhradného nábytku. Nábytok môže byť tradičný z dreva alebo z moderných materiálov. Z tých sa najčastejšie používajú umelý ratan, hliník a ťahokov. Výber záhradného nábytku netreba podceniť. Je rozdiel kupovať záhradný nábytok na balkón a do záhrady. Na balkóne bude nábytok krytý pred počasím, naopak nábytok do záhrady by mal byť odolný voči poveternostným podmienkam.

 

Z akých materiálov sa záhradný nábytok vyrába?

Medzi majiteľmi záhrad sú obľúbené predovšetkým nové materiály, z ktorých sa vonkajší nábytok vyrába. Pri výbere záhradného nábytku siahajú po pevnom, odolnom a ľahkom nábytku. Ak si záhradný nábytok vyrobíme sami z dreva, môžeme ho namoriť. Ochránime tak povrch pred vonkajšími vplyvmi.

 

Veľmi obľúbený je tiež záhradný nábytok z ratanu. V dnešnej dobe je možnosť výberu ratanového nábytku pomerne pestrá. Avšak nie každý je porovnateľný po stránke kvality, prevedenia a dizajnu. Pri nákupe tohto typu nábytku treba zohľadňovať určité parametre. Pozornosť venujeme hrúbke pletiva umelého ratanu. Dôležitá je aj jeho odolnosť voči poveternostným podmienkam. Do úvahy tiež berieme UV stabilitu pleteného materiálu. Existujú dva spôsoby pletenia – ručne a strojovo. Pozor dávame aj na materiál konštrukcie nábytku. Najlepšia kombinácia je zliatina hliníka a ušľachtilej ocele. Treba poznať počet samostatných častí tvoriacich konštrukciu nábytku. Pevné a kvalitné sedenie si vyžaduje celú konštrukciu z jedného neprerušovaného kusu.

 

Okrem umelého ratanu teraz letí aj moderný záhradný nábytok z hliníka. Je typický svojím perfektným dizajnom a nevtieravým vzhľadom. Veľkou výhodou hliníkového nábytku je ľahká údržba. Stačí vám len handrička a voda. Bez problémov si poradí s dažďom, snehom i slnečnými lúčmi. Kostru nábytku navyše tvorí odolný hliník, ktorý nehrdzavie.

 

To isté platí aj pre nábytok z ťahokovu. Je ľahký a pevný zároveň, odolný a bezúdržbový. Ťahokov je kovová mriežkovina vyrábaná bezodpadovou technológiou. Vzniká preseknutím plného plechu. Špeciálnou matricou sa vytvorí rad otvorov. Zároveň sa takto nastrihnutý plech potiahne.

 

Stálicou na našom trhu je záhradný nábytok z tropického dreva teak. Teak je už 10 rokov synonymom najvyššej kvality pre vašu záhradu. Je zároveň aj cenovo najvýhodnejším záhradným nábytkom na Slovensku.

 

Plastový záhradný nábytok je síce lacnejší, ľahší a teda praktickejší. Nie je však ekologický a ani na pohľad nepôsobí esteticky. Tiež vám nemusí dlho vydržať, pretože sa môže ľahko zlomiť.

 

Druhy záhradného nábytku

Ako záhradný nábytok sú okrem stola a stoličiek vhodné aj lehátka, závesné kreslá, slnečník, hojdačka, či altánok. Ak záhradný nábytok často schovávate, kúpte si jeho skladaciu verziu. Ušetrí vám miesto i čas. Rovnako užitočný je aj rozkladací stôl. Zíde sa vám ak často organizujete záhradné posedenia a párty. Praktickou súčasťou záhradného nábytku je tiež lavica s úložným priestorom. Schovať do nej môžeme napríklad deky a vankúše. Počas dlhých chladných večerov ich vy a vaši priatelia určite oceníte.

 

Záhradný nábytok by mal slúžiť dlhé roky. Dĺžka záruky 2 roky teda nie je dostatočná. Kupujte preto taký záhradný nábytok, na ktorý je záruka aspoň 5 rokov.