Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Domáce kino v záhrade

Premietanie filmov pod holým nebom je ideálny spôsob, ako stráviť dlhé letné večery s rodinou a priateľmi. Vytvorenie vonkajšieho kina v záhrade je oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. 

 

Veľa ľudí si nevie predstaviť večerný relax bez televízie. Čo tak posunúť sledovanie filmov na novú úroveň? Vonkajšie kino si môžete vytvoriť priamo vo vašej záhrade. Nemusí to byť drahá záležitosť a dokonca si sami vyberiete, aký film chcete pozerať.

 

Letné kino – inšpirujte sa

Na vytvorenie letného kina v záhrade vám postačí vám vhodný projektor, premietacie plátno v podobe plachty a niekoľko doplnkov, ktoré počas filmového večera zútulnia vašu záhradu. Inšpirujte sa tipmi, ako vybrať to najlepšie z každej kategórie.

 

 

Ako vybrať miesto na premietanie filmu v záhrade?

 

Základom dokonalého domáceho kina v záhrade je výber vhodného miesta, kde usadíte svojich hostí a kde budete film premietať. Ak máte veľkú terasu s dostatkom miesta na sedenie, nemusíte si príliš lámať hlavu. No ak chcete vybudovať celé kino uprostred trávnika alebo pripraviť posedenie pre väčší počet ľudí, nezaobídete sa bez trošky plánovania.

 

Najskôr vyberte vhodný priestor, kam umiestnite premietacie plátno. Plachta, na ktorú budete film premietať, musí byť čo najrovnejšia a teda čo najviac napnutá. Prvou možnosťou je pripevnenie plachty k vonkajšej stene domu alebo záhradného domčeka. Rovnako môžete plachtu napnúť medzi nosné stĺpy pergoly alebo dva stromy, ak sú dostatočne blízko vedľa seba.

 

 

 

Pri výbere vhodného miesta myslite aj na svetelný smog. Na premietanie filmov je ideálna časť záhrady, do ktorej nepreniká veľa svetla z ulice. Pri výbere posedenia sa môžete spoľahnúť na klasické záhradné stoličky, sedacie vaky alebo deky. Domáce kino vytvorte tam, kde je dostatok priestoru na usadenie hostí.

 

Vyberáme projektor a reproduktory

 

Už dávno nie je pravdou, že kvalitné projektory sú veľmi drahé a užitočné iba v úplnej tme. Najnovšie modely sú kompaktné, tiché, ponúkajú vysokú kvalitu obrazu a sú dostatočne jasné na to, aby sa dali používať aj so zapnutými svetlami. Navyše prudko klesli na cene.

 

Samozrejme, najlepší projektor na premietanie filmov v záhrade môže byť ten, ktorý už teraz vlastníte. Ak však plánujete kúpu nového projektora, potešia vás viaceré užitočné funkcie a vlastnosti. Diaľkové ovládanie a zabudované reproduktory vám uľahčia premietanie nielen v záhrade. Ideálny je tiež projektor so vstavanou batériou, vďaka ktorej sa zaobídete bez zásuvky aj niekoľko hodín.

 

Ako zvoliť vhodné premietacie plátno?

 

Film môžete v záhrade premietať na zakúpené premietacie plátno, alebo zrecyklovať starú plachtu či iný kus látky. Výhodou kúpeného plátna je jeho stabilita. Premietacie plátna sa vyrábajú z pevnejších materiálov, ktoré sa nekrčia a nepresvitajú. Filmy môžete premietať aj na staré obliečky, bielu deku alebo na väčšiu ľanovú osušku. Využiť môžete akúkoľvek svetlú textíliu, ktorá je dostatočne veľká.

 

 

Aby bolo domáce kino v záhrade krásne a útulné

 

Pri vytváraní záhradného kina sa zamerajte na pohodlie vašich hostí. Využiť môžete rôzne vankúše a ak sa večer ochladí, určite oceníte aj mäkké deky. Praktickou dekoráciou budú menšie stolíky alebo podnosy položené na zemi, na ktoré môžete položiť poháre s nápojmi alebo misku popcornu.

 

Romantika pod holým nebom

Romantický večer zaručene dotvorí to správne osvetlenie záhrady. Pri jeho výbere myslite na svietivosť projektora a radšej voľte teplé, tlmené svetlo. Krásnu atmosféru vytvoria malé svetelné reťaze, ktoré môžete umiestniť na plot, stromy alebo okolo premietacieho plátna. Použite vianočné svetielka alebo dekoračné lampáše.

 

 

Večerné rande

Filmové premietanie pre dvoch? Žiadny problém. Filmové rande môžete zorganizovať aj na balkóne alebo menšej terase. Dokonca si vystačíte aj bez premietacej plachty. Nasmerujte projektor priamo na stenu, schúľte sa na sedacom vaku alebo taburetke na druhej strane balkóna a užite si večerný relax.

 

 

Pozeranie filmu vo vlastnej záhrade

Premietanie filmov v záhrade spája pohodlie televízie a výnimočný zážitok z návštevy kina. Ak zorganizujete takéto večerné premietanie, zaručene potešíte deti i dospelých. Záhradné kino je skvelou aktivitou pri rôznych oslavách a letných grilovačkách, ale i skvelým spôsobom, ako si spestriť všedný deň. 

 

Na záver vám ponúkame niekoľko tipov na filmy, ktoré si môžete vychutnať v záhradnom kine:

 

- Čiernobiela klasika: Casablanca, Psycho, Schindlerov zoznam.
- Romantické: Titanic, Terapia láskou, Prázdniny v Ríme.
- Komédie: Big Lebowski, Pelíšky, Niekto to rád horúce.
- Akčné: Mission Impossible, Prepadnutie v Pacifiku, Smrtonosná pasca.
- Rozprávky nielen pre deti: Hore, Ako vycvičiť Draka, Doba ľadová.