Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Využite čečinu na záhrade aj vnútri

Čečina je nie len skvelý dekor, ale poskytuje aj množstvo benefitov, ktoré môžeme zúžitkovať v starostlivosti o záhradu. Okrem faktu, že samotné ihličnany sú skvelým vetrolamom, pri ich správnej voľbe poskytujú aj dostatočnú zásobu dekoračného materiálu a rovnako aj materiálu na prezimovanie rastlín. Skvelým prostredím na pestovanie ihličnanov je chladný a vlhký vzduch, ktorý je typický najmä pre vyššie položené miesta. 

 

Pri výsadbe ihličnanov dbáme nie len na náležitosti pestovania konkrétneho druhu, ale aj na estetickú časť stránky. Nekombinujeme kontrastné ihličie rôzneho odtieňa zelenej. Praktickým príkladom môže byť nevhodné spojenie žltozeleného ihličia cyprušteka a striebristého ihličia smreku pichľavého. Snažíme sa ihličnany voliť v jednom farebnom podtóne.  

 

Rovnako pri ich výbere musíme myslieť na to, či majú len estetický či aj praktický účel. Okrem vyššie spomínanej možnosti výsadby ihličnanov ako vetrolamnej clony, využiť ich môžeme aj na dekoračné účely v interiéri. Vo všeobecnosti však platí, že bez ohľadu na druh ihličnanov, je ich trvanlivosť v interiérových podmienkach pomerne krátka, a to vzhľadom na tepelný šok, ktorý zažívajú v porovnaní s exteriérom.  Aj napriek tomuto faktu je však možnosť výberu predsa trochu odolnejších druhov ihličnanov. Medzi takéto druhy patrí napríklad tis či duglaska tisolistá. 

 

Čečina a záhrada

Čečinu môžeme efektívne využiť aj v záhrade, a to najmä pri jesennej príprave rastlín na zimu. Jednotlivé trvalky, najmä tie v záhone či v skalke, môžeme prikryť jednotlivo narezanými konármi čečiny. Čečinou môžeme nahradiť jutovinu či iný neprírodný izolačný materiál určený na prezimovanie rastlín.