Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Nápady, ktoré oživia vašu záhradu

Záhrada je tým miestom, kde tráva a kvety voňajú, vtáci spievajú, včielky bzučia a ľudia si vychutnávajú príjemné momenty strávené na čerstvom vzduchu. Je to miesto, kde trávime chvíle oddychu, načerpávame novú energiu a stretávame sa s našimi blízkymi. Preto si túto oázu pokoja chceme každý čo najviac skrášliť, zútulniť a spríjemniť. Existujú mnohé nápady do záhrady, ktoré nám s tým vedia pomôcť.

 

Záhradná architektúra podlieha módnym vlnám. Dnes je v kurze používanie lacnejších, no hlavne prírodných materiálov. Trendom je jednoduchosť a prirodzenosť, ktorá na seba nadväzuje a vzájomne sa dopĺňa. Aj s malým rozpočtom je možné nájsť pekné a kvalitné materiály, ktoré dodajú záhrade správny šmrnc. Svoje miesto tu  má drevo, kov a kameň.

 

Farby a kvety

Farby dokážu z obyčajných prvkov urobiť neobyčajné. Nemajme preto strach natrieť starú lavicu na červeno a detskú hojdačku na modro. Vhodne zvolená farba vašu záhradu oživí a prinesie potrebný akcent, dynamiku a živosť.

 

V záhradách majú svoje miesto vankúše, záclony na altánku, záhradné kreslá, alebo rôznorodé záhony kvetov. Tie by nemali chýbať v žiadnej záhrade, pretože jej dodávajú hravosť, veselosť, farebnosť a vôňu. V žiadnom prípade by tu nemali chýbať hyacinty, tulipány, či narcisy, ktoré kvitnú na jar. V lete by nás mali tešiť bohato kvitnúce trvalky, z ktorých sú ideálne margaréty, pupalky, rudbekie, či kokardy. Rovnako by sme nemali zabudnúť na voňavú levanduľu, či echinaceu. Mrazuvzdorné chrizantémy kvitnúce ako  posledné  by mali byť tiež súčasťou každého kvetinového záhonu. Atraktívna môže byť aj zima, ak pri plánovaní kvetinového záhonu nezabudneme na cibuľoviny a trvalky, ktoré kvitnú už na začiatku roka.

 

Jazierka a bazény

Vodná plocha je stredobodom pozornosti a centrom života v záhrade. Je zdrojom radosti a harmónie. Žijú tu spoločne ľudia, ryby aj rastliny. Ryby sú dôležité pre ekologický systém jazierka a vnášajú doň život. Rastliny zase dodávajú kyslík a znižujú množstvo výživových látok vo vode, čím bránia vzniku nových zelených rastlín. Radosť z jazierka predĺži vo večerných hodinách správne zvolené osvetlenie. Dnes sú tiež veľmi obľúbené biotopické jazierka, ktoré prinášajú nový rozmer kúpania. Neobsahujú chemicky upravenú vodu a je na ne pekný pohľad počas celého roka.

 

Živý plot

Krásne tvarovaný živý plot je omnoho estetickejší, než ten klasický. S ročnými obdobiami môže meniť svoje farby a ochrániť pred vetrom, prachom, hlukom a pohľadmi zvedavých susedov. Môžeme sa rozhodnúť pre ihličnaté, alebo listnaté živé ploty, tvarované, voľne rastúce, vysoké, alebo nízke. Prinášajú do našich záhrad vtáctvo a pôsobia vysoko dekoratívne.

 

Nábytok a dekorácia

Hitom je experimentovať a vytvoriť si vlastný, osobitý nábytok napríklad recyklovaním drevených paliet. Fantázii sa medze nekladú.  Netreba mať strach z umiestnenia viacerých lavíc do záhrady. Rovnako altánok a posedenie v ňom môžu priniesť mnoho radostných chvíľ strávených na čerstvom vzduchu. Nápady do záhrady sú neobmedzené. Aj umelecké prvky dokážu záhrade dodať príbeh a život. Nevšedná socha môže byť pastvou pre oči aj dušu. Využiť sa dá tiež staré záhradné náradie oživené rôznymi farbami, kvetináče, pneumatiky, alebo búdky pre vtáky. Nezabudnime na záhradné chodníčky, ktoré nás budú sprevádzať záhradnými zákutiami a ukazovať ich krásy.