Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Enciánový strom: Záplava modrých kvietkov

Enciánový strom je elegantný, neskutočne bohato kvitnúci ker. Je posiaty enciánovo modrými kvetmi. Rastie a kvitne od skorého leta až do neskorej jesene, v bytových podmienkach po celý rok. Potrebuje slnečné miesto a riadnu zálievku.

 

Pestovanie

Enciánový stromček kvitne od mája do prvých mrazov. V zimnej záhrade i dlhšie. Je vhodný pre svetlé stanovište. V lete ho musíme pravidelne polievať, vyžaduje si veľa vody. Enciánový krík dorastá do výšky až dva metre. V období kvitnutia a intenzívneho rastu ho hnojíme jedenkrát týždenne vodorozpustným hnojivom. V zime zredukujeme zálievku na tretinu. Najlepšie riešenie je zásobné hnojivo, ktoré vyživuje rastlinu od mája do septembra. V máji sa zapracuje do pôdy v hĺbke 1 - 2 cm, 4g/liter. Pred prezimovaním korunu zrežeme na tretinu pôvodnej veľkosti. Umiestnime ho na svetlom a chladnom mieste pri 5 - 10 stupňov Celzia. V prípade, že teplota neklesne pod 8 stupňov, kvitne rastlina i v zime. Po zakorenení (1 - 2 roky) rastlinu na jar presadíme. Pôda by mala obsahovať až 30% hliny alebo piesku. Má byť humózna a výživná.

 

Farba kvetov

Tento stromček môže mať na kvetoch kombináciu snehobielej a enciánovo modrej. Typická je nevídaná záplava kvetov. Tmavozelené lístie je husto posypané krásnymi kvietkami. Pekne sa vyvíja na chránenom, slnečnom mieste.

 

Tipy na obdobné okrasné stromy a kríky

Kolkvícia

Keď rozkvitne, je obsypaná kvetmi a je skutočne nádherná. Sladko vonia. Rastie husto a tvorí široký krík s jemne previsnutými vetvami.

 

Kalina obyčajná

V čase kvitnutia je známa svojim snehobielym kvetenstvom s priemerom až 10 cm. Kalina je nenáročná na pôdu a podnebie.

 

Rododendron Alpská ruža

Alpská ruža je skorá odroda rododendronu, kvitne začiatkom apríla na ružovo. Po celý rok má tmavo zelené listy. Je zimovzdorná.

 

Hibiscus trio

Koncom leta rozkvitá tento stromček množstvom zvončekových kvetov v žiarivých farbách: fialovo-modré, ružovo-červené a bielo-ružové. Výška kmeňov je asi 70 cm.