Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Čo by nemalo chýbať poriadnej záhradnej párty?

Patríte k ľudom, ktorí radi usporadúvajú oslavy narodenín? Ak ste vy, alebo niekto z vašich blízkych narodení v lete, máme pre vás výbornú správu!  Nie je nič lepšie, ako pripraviť oslavu narodenín formou záhradnej párty. Záhradná oslava pod holým nebom v spoločnosti priateľov je zaručený recept na zábavu. Prinášame pár cenných rád, ktoré vám pri chystaní párty určite pomôžu.

 

Dekorácia a osvetlenie

Jednou z výhod pri organizovaní záhradnej párty je, že si netreba robiť príliš veľkú hlavu s výzdobou. Tú zabezpečí záhrada sama. Všetka upravená zeleň, kvety a dokonca aj bylinky v kvetináčoch slúžia ako okrasa. Oslava môže začať už v priebehu dňa. V takom prípade sa o osvetlenie postará slnko. Vo večerných hodinách už treba myslieť na vhodné umelé osvetlenie prostredia. Závesná sieť, tvorená svetielkami alebo žiarovkami, dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru a zároveň rozžiariť záhradnú párty. Umiestniť sa dá na altánok, pergolu alebo na konáre stromov. Zaujímavé sú tiež teplovzdušné balóny, nazývané aj lampióny šťastia. Po naplnení horúcim vzduchom sa pomaly vznášajú k nebu. Poskytnú tak chvíľkové osvetlenie a jednoznačne spestria každú záhradnú oslavu.

 

Občerstvenie

Grilovanie, či opekanie sú vynikajúcou voľbou pre takúto párty. Môžete tak pripravovať jedlo a zároveň robiť spoločnosť hosťom. Avšak treba dať pozor na voľbu správneho miesta. Grilovať i opekať by sa malo čo najďalej od stromov, kríkov a horľavých materiálov. Odľahlejšia časť záhrady vám zaručí, že dym a hluk nebude rušiť susedov. Ako občerstvenie pripravte aj zeleninové šaláty a ovocné misy z plodov vašej záhradky. Ovocie a bylinky ako mäta a šalvia poslúžia pri výrobe osviežujúcich nápojov. Najlepšie na tom je, že všetky tieto veci máte hneď po ruke. Dôležité je, poriadne ich pred použitím umyť.

 

Na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť

Veľkým plusom pre záhradné oslavy pod horúcim nebom je bazén. Ak bazén nemáte, odporúča sa použiť záhradnú sprchu, alebo rozprašovač vody na terasu. Taktiež môžete hostí prekvapiť zaujímavou vodnou hrou. V záhrade sa však vyskytujú aj rastliny citlivé na preliatie. Treba dať pozor, aby neboli v blízkosti vody.

 

Ak máte v záhrade málo tieňa, použite slnečníky. Poskytnú vám útočisko pred priamym slnečným žiarením. Slnečné lúče sú počas leta veľmi silné a nebezpečné. Preto je potrebné chrániť sa pred nimi. Vaši hostia určite ocenia, ak pre nich vopred prichystáte opaľovací krém. Ďalším skvelým pomocníkom sú deky. Môžu sa umiestniť takmer hocikde v záhrade. Dajú sa využiť na opaľovanie a na leňošenie v tieni stromov alebo slnečníkov.

 

Na čo sa treba pripraviť

Usporiadanie záhradnej párty so sebou prináša aj pár nevýhod. Na väčšinu z nich sa dá vopred pripraviť. Dôležitú úlohu zohráva počasie, ktoré netreba nikdy podceniť. Stačí, ak zabezpečíte stan,  alebo plachty proti dažďu a deky proti zime. Rátať by ste mali aj s prítomnosťou hmyzu a komárov. Existujú rôzne druhy repelentov a aromatických tyčiniek, ktoré odpudzujú týchto nepozvaných spoločníkov.

 

Netreba však zabúdať, že najväčším nepriateľom párty je nuda. Majte preto pripravenú hudbu a nejaké športové a spoločenské aktivity. Pridajte k tomu dobrú náladu a záhradná párty sa môže začať!