Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
-+
SORTIMENT
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Jesenné kvety kvitnúce od leta až do jesene - ktoré sú to?

Ktoré z rozmanitých druhov kvetov potešia naše oči celé leto a rozveselia našu dušu aj počas chladnejších a menej slnečných jesenných dní? Celé leto až do jesene kvitne ibištek sýrsky. Jeho vysadenie je teda veľmi praktické, kvitne až 4 mesiace. Ďalej od leta až do jesene kvitnú napríklad petúnie, cínie, pelargónie (muškáty), gomfréna hlávkatá, kotúč prímorský, ľaliovka, iberis, rudbekia srstnatá, konopáč purpurový, echinacea, panstemon, aksamietnica, gaura biela, či slnečnica. Vyberať si môžme podľa vlastného vkusu a náročnosti na starostlivosť, ktorú stíhame kvetom venovať.

 

Ibištek sýrsky

Začína kvitnúť už začiatkom júla a kvitne až do konca septembra, či začiatku októbra. V tomto období kvitne už len málo rastlín. Sú z neho zaujímavé kvitnúce živé ploty. Počas roka si vyžaduje len minimálnu starostlivosť.

 

Petúnie

Sú nenáročné dekoratívne jednoročné rastliny. Potrebujú slnko a suché teplé počasie. Petúnie patria medzi najobľúbenejšie kvetiny, pretože veľmi rýchlo vytvoria veľké, stále kvitnúce trsy. Petúnie môžu rásť vzpriamene alebo previslo.

 

Cínie

Sú jednou z najčastejšie pestovaných letničiek na našich záhradkách. Cínie ponúkajú na výber kvety červenej, ružovej, či oranžovej farby. Začínajú kvitnúť už v júni a ešte v októbri dokvitajú.

 

Pelargónie

Pelargónie, ľudovo nazývané aj muškáty, sú používane ako okrasné kvetiny. Sú odolné, nenáročne a veľmi efektné. Môžete si vyberať medzi vzpriamenými alebo previsnutými druhmi. Používajú sa vo voňavkárstve a farbiarstve. Ale taktiež pri liečení a na dochutenie jedál.

 

Gomfrena hlávkatá

Je letnička vhodná hlavne do okrasných záhonov alebo do kvetináčov na balkóny. Gomfréna vytvára trsy, kvety sú guľovitého tvaru, vhodné na sušenie alebo k rezu do okrasných väzieb. Kvitne do neskorej jesene kvetmi v rôznych odtieňoch fialovej a ružovej, ale i nažlto, naoranžovo, či nabielo.

 

V ďalšom článku sa zoznámime s výberom kvetov, ktoré kvitnú na jeseň. Taktiež sa budeme sústrediť aj na rastliny okrasnými kvetom, ktoré sa v jeseni len sadia, aby zažiarili na ďalší rok.