Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

STARKL RECEPT: Pečené tekvicové jadierka

Nielen jeseň je obdobím, kedy by sme si mali dopriať zdravú pochúťku, ktorou tekvicové jadierka nepochybne sú. Práve teraz je však najlepší čas na prípravu tých domácich.

Vyrobte si domáci jablkový cider

Ľudia si často myslia, že jablkový cider je „príbuzný“ s pivom, ale nie je to tak úplne pravda. Výroba cideru prekvapivo pripomína výrobu vína.

STARKL ŠPECIÁL: Pestovanie strukovín od A po Z

Zdravé a chutné na tanieri, prospešné v pôde našich záhrad. Strukoviny s veľkou obľubou pestujeme ako nenáročné plodiny na poliach aj v menších záhradách.

Niektoré figy bez ôs nedozrejú. Viete prečo?

Počuli ste už o tom, že s každou figou zjete aj jednu osu? Tento výrok môže byť celkom pravdivý. Existujú totiž druhy fíg, ktoré bez malých osičiek nikdy nedozrejú.

Machovka je chutná vitamínová bomba

Machovky sú pomerne nenápadné rastliny, ktoré naplno vyniknú až na jeseň. V tomto období ich obsypú oranžové „lampášiky“. Čo sa v nich ukrýva?

Bôb: Chutná a zdravá strukovina

Vo väčšine moderných kuchýň Európy ho úplne nahradila fazuľa, čo je veľká škoda. Bôb záhradný obohatí jedálniček každého pestovateľa.

STARKL RADÍ: Pestovanie kvetov v tvárniciach aj skalkách

Betónové tvárnice môžete využiť aj inak, než na stavbu. Stačí do nich nasadiť kvety či bylinky a vytvoriť si krásny záhon na rovine i na svahu.

STARKL RECEPT: Korenistý tekvicový koláč

Len máloktoré druhy zeleniny dokážu byť také univerzálne, ako tekvica. Skúšali ste ju už na sladko? Pripravte si náš recept na korenistý tekvicový koláč.

Hroznové listy: Zabudnutý poklad vínnej révy

Listy viniča sú najmä v balkánskych krajinách veľmi dôležitou súčasťou jedálnička a tradičnej medicíny. Obsahujú totiž vitamíny a minerály, ktoré prospievajú zdraviu.

Ako sadiť cibuľu - od A po Z

Cibuľa neodmysliteľnou súčasťou našej kuchyne. Prinášame vám niekoľko praktických rád o pestovaní tejto zeleniny, ktoré ocenia nielen začínajúci pestovatelia.

Ako pestovať topinambury plné vitamínov?

Obľúbená plodina našich predkov, ktorú bolo kedysi zakázané pestovať. To je topinambur – menej známa plodina podobná slnečnici.

Sadenie uhoriek pre začiatočníkov

Uhorky sú ideálne kandidátky pre začínajúcich pestovateľov zeleniny. Nevyžadujú veľa pozornosti a darí sa im dokonca aj na balkóne.