Momentálne sa nachádzate v internetovom obchode pre zákazníkov zo:   Slovenskej republiky.

Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Sadenie papriky pre začiatočníkov

Paprika je zelenina desiatok tvarov, farieb i chutí. Nie je nad to dopestovať si ju vo vlastnej záhrade. Prvým krokom v celom procese je samotné sadenie papriky.

Ako sadiť maliny - od A po Z

Ak si chcete dopestovať niečo chutné, zdravé a nenáročné, vysaďte si maliny. Toto drobné ovocie je obľúbené nielen vďaka lahodnej chuti plodov, ale aj pre malé nároky na starostlivosť.

Ako sadiť gladioly?

Gladioly alebo mečíky patria medzi letné hľuznaté rastliny. Kvety kvitnú postupne odspodu nahor a záhrady zdobia od konca jari až do leta.

3 recepty na osviežujúce letné limonády

Načerpajte inšpiráciu z vašej záhrady a pripravte si sladké, kyslé či korenisté limonády, ktoré vás počas horúcich dní zaručene osviežia.

Čučoriedky: Odrody, pestovanie a starostlivosť

Čučoriedky patria medzi najobľúbenejšie drobné ovocie. Ak dodržíte niekoľko základných pravidiel starostlivosti, bohatú úrodu sladkých čučoriedok si poľahky dopestujete aj vy.

Letný orgován alebo inak "motýlí ker"

Budleja Dávidova, známa tiež ako letný orgován, kvitne krásnymi a voňavými kvetmi celé leto. Patrí medzi najobľúbenejšie druhy okrasných drevín. 

Imelovník – poznáte tento nenáročný ker?

Imelovník je obľúbený okrasný ker, ktorý nevyžaduje priveľa starostlivosti. Aj v náročných podmienkach ozdobí vašu jesennú záhradu dekoratívnymi bobuľami.

Nátržník drevitý – živý plot plný kvetov

Žiarivo žlté kvety pokrývajú nátržník drevitý od začiatku júna až do neskorej jesene. Krík síce dorastá len do výšky 1 metra, ale to, čo mu chýba na veľkosti, vám vynahradí svojou krásou.

Ruže - ich najčastejšie choroby a škodcovia

Ruže sú mimoriadne obľúbené a zvyčajne dlhoveké dreviny, ktorým sa v našich podmienkach darí bez väčších problémov. Často sú však na jedálničku rôznych škodcov.

Tavoľník japonský: Obľúbený okrasný ker

Tavoľník japonský je nízky dekoratívny ker polguľovitého tvaru. U pestovateľov si získal obľubu najmä vďaka rýchlemu rastu, pestrým farbám a nenáročnej starostlivosti.

Vres a jeho pestovanie - na čo si dať pozor?

Vres je vďačná dekoratívna rastlina, ktorá svojimi farebnými kvetmi môže zdobiť záhradu aj interiér. Treba mu však dopriať mu tú správnu starostlivosť.

Rododendrony a azalky: Rozdiely, pestovanie, škodcovia

Azalky a rododendrony patria medzi najkrajšie kvitnúce záhradné kríky. Spolu s vresmi a vresovcami patria medzi vresovcovité rastliny. Aký je medzi nimi vlastne rozdiel?