Napíšte objednávacie číslo, vyberte množstvo a objednajte:
Importovať objednávku
-+
SORTIMENT
Váš záhradník | STARKL ESHOP (https://www.starkl.sk/)

Blog

blog starkl

Sledujte náš blog. Zaujímavé informácie, rady a tipy pre milovníkov záhrad a rastlín.
 

 

Skalné ruže: Nenáročná ozdoba vašej záhrady

Skalné ruže patria medzi nenáročné sukulenty, ktoré skrášlia každú skalku. Vyžadujú len minimum starostlivosti, prežijú hlboké mrazy a dokonca majú aj liečivé účinky.

Recept: Nashi koláč s mascarpone a mandľami

Hoci zvonku nashi vyzerá ako zelené jablko, vo vnútri sa ukrýva šťavnatá hruška. Krájané, šúpané, chladené aj varené – hrušky nashi vyniknú v každom recepte. 

Nashi hruška: Pestovanie a účinky na zdravie

Nashi hrušky sú pomerne zaujímavým exotickým ovocím, ktoré spája tie najlepšie vlastnosti jabĺk a hrušiek. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Liečivé účinky lieskovcov + RECEPT na skvelé sušienky

Lieskové orechy sú obľúbené pochutiny, vo veľkom sa využívajú pri výrobe zákuskov a rôzneho pečiva. Ak ich zaradíte do vyváženej stravy, poskytujú aj niekoľko zdravotných výhod.

Jesenné práce v záhrade

Keďže prichádza chladné počasie a kvetov i plodov z našich záhrad postupne ubúda, je čas popremýšľať o príprave záhrady na zimu. 

Zber a skladovanie jabĺk - užitočné rady

Zber ovocia je nepochybne najkrajšou etapou záhradkárčenia. V jeseni nám záhrada okrem iných plodov ponúka aj pestrú škálu jabĺk.

Zázračné účinky arónie na naše zdravie

O pestovaní a zdravotných benefitoch arónie počuť čoraz viac. Toto nenápadné ovocie je jedným z najbohatších zdrojov antioxidantov, ktoré v prírode môžeme nájsť. 

Recept na výborný hroznový džem

Hoci varenie ovocia s cukrom nie je žiadna veda, mnohí recept na hroznový džem ešte nevyskúšali, pretože nepatrí medzi typické zaváraniny.

Jablkové pyré: Recept na prípravu detskej výživy

Doma pripravená detská výživa, korenistá príloha k jedlám alebo fit desiata pre malých i veľkých. Domáce jablkové pyré môže mať veľa podôb. 

Domáci likér z arónie – ako na to?

Dozrela vám v záhrade veľká úroda arónie, no máte málo nápadov, čo s ňou? Vyskúšajte recept na domáci likér z arónie. S trochou úsilia premeníte bobule arónie na chutný drink.

Ako pestovať hrozno v záhrade aj na balkóne?

Ak ste podľahli chuti veľkých a šťavnatých bobúľ hrozna, môžete začať s jeho pestovaním vo vlastnej záhrade. Prinášame vám niekoľko užitočných tipov a rád, ako pestovať vinič.

Užitočné rady, ako sa zbaviť slimákov

Aj keď väčšina z nás chápe, že slimáky sú súčasťou prírodného sveta, neznamená to, že s nimi chceme zdieľať svoju záhradu. Najmä nie, ak začnú poškodzovať trávnik a rastliny.